Małgorzata Rozenek napisała książkę o in vitro fot. ONS.pl

Małgorzata Rozenek wydała książkę o in vitro - poznaj szczegóły!

Nowa książka Małgorzaty Rozenek porusza temat, który dotyczy wielu kobiet w Polsce.
Marta Kosakowska / 11.04.2019 10:52
Małgorzata Rozenek napisała książkę o in vitro fot. ONS.pl

Małgorzata Rozenek od dawna zabiera głos w sprawie in vitro. Nie ukrywa, że jej synowie przyszli na świat dzięki tej metodzie. Gwiazda właśnie wydała książkę, która ma pomóc rozprawić się ze stereotypami.

„In vitro. Rozmowy intymne” Małgorzaty Rozenek przełamie tabu?

Małgorzata Rozenek jest szczęśliwą mamą 13-letniego Stasia i 9-letniego Tadka. Ojcem chłopców jest były mąż gwiazdy, aktor Jacek Rozenek. Gwiazda otwarcie mówi o tym, że jej dzieci urodziły się dzięki zastosowaniu metody in vitro. Od wielu lat stara się zwiększać świadomość Polaków na temat zapłodnienia pozaustrojowego.

Małgorzata Rozenek szczerze o aborcji, in vitro i 500+

Prezenterka właśnie wydała książkę, w której - bazując na osobistych doświadczeniach oraz rozmowach z ekspertami - rozprawiła się z mitami o in vitro.

- Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie in vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikaninowi przedstawię Wam całą prawdę o tej procedurze
- napisała Małgorzata Rozenek na Instagramie.

 

Dziś już mogę głośno podzielić się z Wami efektami mojej wielomiesięcznej pracy ❤ Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku... Jestem dumna z tego, że książka „In vitro. Rozmowy intymne” właśnie ujrzała światło dzienne. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie In vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikanowi przedstawię Wam całą prawdę o tej procedurze. Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos. @proszynski_wydawnictwo Książkę znajdziecie w przedsprzedaży na @empikcom

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Stosowanie metody in vitro wciąż budzi w Polsce gorące emocje. W debacie publicznej pojawiają się głosy piętnujące zarówno kobiety, jak i dzieci, które przyszły na świat dzięki wsparciu medyków. Małgorzata Rozenek staje po stronie rodziców, którzy również zdecydowali się na skorzystanie z in vitro.

- Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos
- napisała.

Wiadomość o nowej książce Małgorzaty Rozenek wzbudziła ogromne poruszenie wśród internautów. W komentarzach pojawiły się liczne gratulacje oraz głosy wsparcia. Zdecydowana większość komentujących uznała, głośne mówienie o metodzie in vitro jest koniecznością.

- Wspaniale, że to zrobiłaś!
- Gratuluję odwagi! Mam nadzieję, że złamiemy kolejny temat tabu.
- Gratuluję pięknej inicjatywy. Niestety w naszym kraju to wciąż temat tabu, pełen przekłamania
- czytamy pod wpisem.

Przeczytaj:
Małgorzata Rozenek w sukience polskiej marki za 130 zł
Jaką dietę stosuje Małgorzata Rozenek?