Kwiat wybiegów

Liz Jagger - po ojcu Micku Jaggerze ma charyzmę i zmysłowe usta, po matce Jerry Hall – gęste włosy i niebieskie oczy.
/ 16.03.2006 16:57
Jest piękna, sławna, bogata i bardzo kochliwa. Przyjechała do Polski, by wziąć udział w pokazie mody Fashion Lexus Night przygotowanym przez Gosię Baczyńską.
Byłam już kiedyś w Polsce z ojcem. Było super. Cieszę się, że znowu mogę przyjechać – powiedziała Liz. W Warszawie na specjalnym pokazie promującym nowy model lexusa zaprezentuje najnowszą kolekcję polskiej projektantki. Wraz z Ivanką Trump i innymi modelkami przedstawi eleganckie i luksusowe ubrania zainspirowane autem.
„Zostałam modelką, bo to mi daje wolność. Pracując, mogę jednocześnie zwiedzać cały świat. No i nieźle przy tym zarabiam”, śmieje się Jagger. Ale na brak pieniędzy Elizabeth nie narzekałaby nawet wówczas, gdyby nie podpisała oszałamiających kontraktów z Lancôme i Mango. Córka wokalisty Rolling Stones i jednej z najczęściej fotografowanych modelek na świecie mogła robić w życiu, co chciała. „Myślę, że fakt, iż mam tak sławnych rodziców, otworzył przede mną niejedne drzwi”, przyznaje szczerze modelka. Wiadomo jednak, że Mick Jagger nie był zachwycony planami córki. Wolał, żeby najpierw skończyła szkołę. „Teraz ojciec jest jednym z moich największych fanów. A mama daje mi rady, których nigdy nie puszczam mimo uszu”, przyznaje Liz.
Panna Jagger jest tak zachwycona tym, co robi, że nie przeszkadza jej nawet restrykcyjna dieta, której musi przestrzegać jako modelka, a jej ulubioną potrawą są... czarne jagody.
Liz jest gotowa opowiadać o wszystkim, tylko nie o swoich związkach. A szkoda, bo córka gwiazdy rocka od mężczyzn nie stroni. Miała 16 lat, kiedy przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby zamieszkać z modelem Damianem van Zylem. Zaraz potem prasa rozpisywała się o jej związku z 44-letnim aktorem Michaelem Wincottem. Ten romans doprowadzał do szału Micka Jaggera. I trudno się dziwić, skoro wybranek córki był niemal jego rówieśnikiem. Niespełna rok temu łączono ją z Alexandrem Dellalem, którego ojciec Guy miał kiedyś romans z matką modelki. W ostatnie wakacje głośno było o jej związku z Seanem Lennonem. „Nie ma o czym mówić”, Elizabeth ucina wszelkie pytania. Kiedy w lutym w Internecie pojawił się piracki film z intymnego spotkania w londyńskim klubie jej i Caluma Besta, syna sławnego piłkarza, sprawa trafiła do sądu. Jagger domagała się, aby zakazano dystrybucji filmu w sieci. Dopięła swego.
„Na pewno będę miała kiedyś rodzinę, na razie jednak mam dopiero 21 lat. Jeszcze dużo czasu przede mną. Nie myślę o stabilizacji”, przyznaje Jagger. Najważniejsze jest to, co teraz. „Mam wszystko, o czym marzyłam. Czuję się wybranką losu”, wyznaje szczerze.

Iza Bartosz/ Viva