Jill Soloway na Emmy 2016 - Przemowa - Walka o równouprawnienie

Jill Soloway fot. ONS.pl
Co powiedziała Jill Soloway podczas odbierania statuetki?
Joanna Mroczkowska / 19.09.2016 10:37
Jill Soloway fot. ONS.pl

51-letnia Jill Soloway minionej nocy zdobyła nagrodę Emmy. I właśnie tę okazję wykorzystała by podzielić się ze światem swoimi poglądami. Jej przemowa była najbardziej kontrowersyjną, a może zwyczajnie inspirującą?

Kim jest Jill Soloway?

Autorka popularnego serialu "Transparent" jest pochodzenia żydowskiego, jej ojciec, gdy ta była dorosłą kobietą, ujawnił się jako transseksualista. Ona sama rozstała się ze swoim mężem Brucem Gilbertem i aktualnie jest w związku z 66-letnią poetką Eileen Myles. Jak widać Jill reprezentuje mniejszość, która wciąż walczy o swoje prawa...

Jill Soloway
Jill Soloway i odtwórca głównej roli w serialu "Transparent" - Jeffrey Tambor podczas Primetime Emmy Awards 2016 - fot. ONS.pl

Podczas swojej przemowy, na rozdaniu nagród Emmy Jill Soloway powiedziała, że jest dumna ze swojej pracy jako reżyserki. Dzięki temu może przedstawiać historie ludzi różnych ras, orientacji seksualnych, kobiet i wyznawców różnych religii. Właśnie o tym jest jej serial "Transparent", który w tym roku został nagrodzony podczas gali.

Od zawsze marzyłam, by być częścią ruchu zmian. Dzięki temu serialowi nielubiani Żydzi, ludzie homoseksualni, transseksualni stali się bohaterami.

- powiedziała Jill Soloway

Reżyserka zwróciła uwagę publiki i świata na mniejszości i ich problemy, a także przemoc wobec transseksualnych kobiet. Jill zakończyła swoją przemowę krzycząc "Topple the patriarchy!" (tłum. Precz z patriarchatem). Co wy na to?

Redakcja poleca

REKLAMA