Jakub i Dawid - złożyli hołd George'owi Michaelowi i piszą o nich media

Screen Youtube fot. Screen Youtube
Jest sukces i duma! Bo jesteśmy dumne.
Edyta Liebert / 18.05.2017 14:21
Screen Youtube fot. Screen Youtube

O Jakubie i Dawidzie pisałyśmy kilka miesięcy temu, kiedy nagrali teledysk, nawołujący do szanowania każdego człowieka, niezależnie od orientacji seksualnej. Muzyczny duet zainspirowany George'em Michaelem, nagrał kolejny utwór: tym razem w hołdzie wielkiemu muzykowi, który zmarł w grudniu ubiegłego roku.

Oni są świetni. Jakub i Dawid genialnie przerobili hit Roxette

Para już wtedy osiągnęła sukces - pochwalili ich muzycy zespołu Roxette i opublikowali na swoim Facebooku ich wykonanie. Reakcja była natychmiastowa - zaczęły się wywiady, posypały zaproszenia, ale... nie z Polski. Spotkali się z homofobią ponadprzeciętnych rozmiarów. - Teledysk do piosenki Roxette miał być jednorazową przygodą. Popularność jaką zdobył na świecie była dla nas ogromnym zaskoczeniem, ale dopiero reakcja z jaką spotkał się w Polsce zmotywowała nas do tego, aby zmienić plany - mówili.

Polski duet złożył hołd George'owi Michaelowi

Jakim zaskoczeniem była dla nich publikacja o ich teledysku w BBC, pisali na Facebooku. Swoich fanów informowali na bieżąco o poczynaniach, nagraniach, zdjęciach do klipu. Efektem ich pracy jest blisko 5-minutowy klip, w których wystąpiły gejowskie i lesbijskie pary. Wszystko w rytm piosenek George'a Michaela, które znają wszyscy. Na koniec Jakub i Dawid umieścili notkę wyjaśniającą i przybliżającą, co dzieje się w Polsce, z czym musi się na co dzień zmagać środowisko LGBT.

Polska, w której żyje 2 mln osób LGBT pozostaje największym krajem Unii Europejskiej, który uniemożliwia parom osób tej samej płci zawieranie związków partnerskich i małżeństw.

Mężczyźni stworzyli hasztag #polandwakeup i zachęcają do udostępniania klipu. Zachodnie media już to robią!

Biorą ją za dziewczynę swojego syna, choć jest jego mamą i ma... 50 lat!

Redakcja poleca

REKLAMA