Gwiazdy pokochały aplikację Prisma

aplikacja Prisma fot. Screen Instagram Prisma
Wiecie o co chodzi? Znacie aplikację Prisma?
Edyta Liebert / 12.07.2016 14:21
aplikacja Prisma fot. Screen Instagram Prisma

Czym jest aplikacja, o której huczy internet? Nazywa się Prisma i w równie szybkim tempie, jak rośnie jej popularność, zwiększa się także obawa o prywatność. To algorytm, któy dla laika jest jedynie zabawą, ale niektórzy już przyglądają się rosyjskiemu pomysłowi z niepokojem.

W skrócie rzecz ujmując, Prisma to aplikacja stworzona przez rosyjską firmę Prisma Labs, która na pierwszy rzut oka łudząco przypomina nam nakładanie filtrów na Instagramie. Pozwala nakładać je na zdjęcia w taki sposób, że nabierają one walorów przez ich stylizowanie na prace malarskich mistrzów. Dzięki temu nawet najzwyklejsza fotka może stawać w szranki z dziełami Pabla Picassa czy Edwarda Muncha. Nic dziwnego, że zagraniczne i polskie gwiazdy pokochały ten efekt, w tym Kendall Jenner, Marzena Rogalska czy redakcja fanpage'u Kuby Błaszczykowskiego.

 

Polska! 🇵🇱 [Red.]

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kuba Błaszczykowski Official (@kuba.blaszczykowski)

 

jak wszyscy to ja też 💁🏻 snapchat radekpestka 🙌🏻

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Radek Pestka (@radekpestka)

Lima i Lewandowska razem na Instagramie?

Czy aplikacja Prisma jest dla ciebie?

Technicznie rzecz biorąc, aplikacja nie nakłada filtru, lecz tworzy zdjęcie będące niejako połączeniem dwóch wzorców. To zachwyca użytkowników iOS - pobrano ją już ok. 2 mln razy. Wkrótce ma być także dostępna dla właścicieli smartfonów z systemem Android. Co budzi obawy?

Media zaczęły publikować ostrzeżenia informujące o naruszaniu prywatności przez użytkowników. Główne zarzuty dotyczące aplikacji to m.in. fakt, że Prisma Labs mogą gromadzić informacje, które sami udostępniamy, a nasze zdjęcia przechowywane są na serwerach w Rosji. Prisma gromadzi także dane dotyczące aktywności użytkownika, przeglądanych przez niego stron internetowych, informacje o dodatkach do przeglądarek, a także zastrzega sobie prawo do dzielenia się danymi z podmiotami trzecimi należącymi do tej samej grupy kapitałowej.

 

via @ohhcouture and #prisma #venice #italy #venicecanals #blondehair

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Prisma Official (@prisma)

Nie ma pewności, że jest się czego obawiać, jednak nie oznacza to także, że te uwagi należy lekceważyć. Nawet laik w dziedzinie cyberbezpieczeństwa wie, że na świecie są 2 największe zagłębia hakerskie: Rosja i Chiny. Co myślicie o nowej aplikacji? korzystacie z Prismy?

via @alekseevaoxana and #prisma #prismaart #umbrella #colors

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Prisma Official (@prisma)

Zobacz koniecznie:

Siwiec i Lewandowska w tej samej sukience

Redakcja poleca

REKLAMA