książę William, księżna Kate fot. ONS

Chrzest księcia Louisa - gdzie i kiedy? Data i szczegóły uroczystości

Już wkrótce zostanie ochrzczony najmłodszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Pałac Kensington podał oficjalny termin chrztu księcia Louisa.
Marta Kosakowska / 04.07.2018 15:09
książę William, księżna Kate fot. ONS

Książę Louisa jest najmłodszym z dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku w Londynie. Otrzymał imiona Louis Arthur Charles. Jest piątą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Już wkrótce mały książę zostanie ochrzczony w obrządku anglikańskim.

Chrzest księcia Louisa - gdzie i kiedy?

Pałac Kensington ogłosił datę chrztu księcia Louisa za pośrednictwem social mediów. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się m.in. na Twitterze. Poinformowano w nim, że chrzest księcia Louisa odbędzie się 9 lipca 2018 roku w kościele Chapel Royal w Pałacu Św. Jakuba w Londynie.

Książę i księżna Cambridge z radością zawiadamiają, że 9 lipca w królewskiej kaplicy zostanie ochrzczony ich syn, książę Louis
- napisano w oświadczeniu.

Chrztu udzieli arcybiskup Canterbury, Justin Welby. To ten sam duchowny, który kilka miesięcy temu udzielił chrztu Meghan Markle, która zdecydowała się zmienić wiarę przed ślubem z księciem Harrym. Chrzciny księcia Louisa odbędą się również w tym samym kościele, w którym ochrzczona była księżna Sussex. Na razie nie wiadomo, kogo księżna Kate i książę William wybrali na rodziców chrzestnych swojego najmłodszego syna.

Jako dziecko straszył opiekunki egzekucją w Tower! Książę William kończy 36 lat

Szczegóły uroczystości

Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom zagranicznych mediów, prywatna część uroczystości będzie miała charakter tematyczny. Podobno babcia księcia Louisa, Carol Middleton, zaproponowała, by impreza odbyła się w klimacie lubianej przez dzieci bajki „Piotruś Królik”. Babcia marzy również, by przygotować dla gości specjalne pudełko, w którym mogliby składać drobne prezenty, które książę otrzymałby w dniu swoich 18-tych urodzin.

Przeczytaj:
Kolejna wpadka Meghan Markle! Księżna Kate nigdy by do tego nie dopuściła
„Śpiewała mi pierwsze kołysanki” - Doda żegna ukochaną osobę. Wzruszający wpis artystki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)