Bill Murray obchodzi dzisiaj 60. urodziny!

Gwiazda takich filmów jak „Dzień Świstaka” i „Między słowami” obchodzi w dniu dzisiejszym okrągłe 60. urodziny
/ 21.09.2010 15:46
Bill Murray w filmie "Get low"

W Polsce znakomitego aktora będziemy mogli obejrzeć już wkrótce w czarnej komedii „Aż po grób” (oryg. „Get low”). W tym przewrotnym filmie Bill Murray gra Franka Quinna, właściciela zakładu pogrzebowego, dla którego nie ma słowa „niemożliwe”. Gdy interes w branży pogrzebowej nieco podumiera, a pojawia się klient, który chce wyprawić pogrzeb z wielką pompą i płaci gotówką, tylko idiota nie skorzystałby z takiej okazji. A Frank Quinn idiotą nie jest. Mało tego, nie ma problemu też z tym, żeby ów pogrzeb odbył się za życia zleceniodawcy.

Niecodziennym klientem jest najbardziej tajemnicza postać w okolicy, Felix Bush (rola życia zdobywcy Oscara, Roberta Duvalla). Chce on opowiedzieć największą tajemnicę swojego życia i zamierza zrobić to z rozmachem. Dzięki temu rozpoczynają się przygotowania do najdziwniejszej stypy świata. Pogrzebu reklamowanego w radio i na plakatach, połączonego z zabawną sesją zdjęciową i wyjątkową loterią.

Ta historia wydarzyła się naprawdę, a Felix Bush ściągnął na swoją imprezę pogrzebową ponad 14 tysięcy ludzi! To był Woodstock tamtych czasów.

Według amerykańskich mediów ten film będzie pewniakiem podczas tegorocznych nominacji do Oscara.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)