Agata Kulesza

Agata Kulesza
Agata Kulesza fot. ONS.pl
Data urodzenia: 27 września 1971
Znak zodiaku: Waga
Zawód: aktorka
Wzrost: 1,64 m
Mąż: Marcin Figurski, córka Marianna (ur. 1997)

Życie prywatne

Agata Kulesza urodziła się w Szczecinie, ukończyła V Liceum Ogólnokształcące. Przeniosła się do Warszawy, i tam ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Mąż Agaty Kuleszy to Marcin Figurski - jest operatorem kamery i fotografem, pracuje przy serialu "Na Wspólnej". Para jest ze sobą od 2006 roku. Ślub wzięli dopiero 10 lat po pierwszej randce. Mieszkają na Ursynowie wraz z córką  Marianną, ktora ma 18 lat. Mąż Agaty Kuleszy uwielbia sport, szczególnie  żeglarstwo.

Kariera i twórczość

Agata Kulesza występowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od września 2011 roku występuje w grupie Teatru Ateneum w Warszawie.
W 2008 roku wzięła udział w VIII edycji programu "Taniec z gwiazdami", emitowanego wówczas w telewizji TVN, w którym zajęła wraz z partnerem Stefano Terrazzino I miejsce. Agata Kulesza jest pierwszą zwyciężczynią show, która zdecydowała się przeznaczyć wygraną (samochód) na cele charytatywne.
Agata Kulesza jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek.  W 2012 roku otrzymała Polską Nagrodę Filmową (Orzeł) za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Róża", doroczną Nagrodę Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu.
Agata Kulesza to kobieta sukcesu. Za rolę w filmie "Ida" otrzymała Nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą podczas 38. Gdynia Film Festival, a w 2014 Polską Nagrodę Filmową (Orzeł). Film "Ida", ktory otrzymał 22 lutego 22015 roku Oscara, przyniósł jej światowy rozgłos.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)