Serce dla życia!

Festyn na Agrykoli w Warszawie.
/ 16.03.2006 16:57
Dnia 25 września wraz z mieszkańcami 100 krajów na całym świecie obchodzić będziemy Światowy Dzień Serca. Impreza na świeżym powietrzu, organizowana przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne przy współudziale Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy, odbędzie się z tej okazji na Agrykoli w Warszawie. Tegoroczna, czwarta już z kolei edycja w Polsce a szósta na świecie poświęcona jest walce z nadwagą oraz utrzymaniu właściwej formy i sprawności fizycznej. Tematem tegorocznych obchodów jest: Healthy Weight, Healthy Shape czyli Zdrowa waga, zdrowa kondycja.

Obchody Światowego Dnia Serca w Polsce to przede wszystkim okazja do przeprowadzenia akcji edukacyjnej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem World Heart Day jest Światowa Federacja Serca, z siedzibą w Genewie. Federacja skupia liczne narodowe fundacje serca, organizacje i towarzystwa kardiologiczne, w tym Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

W wydarzenie na Agrykoli włączają się uznane autorytety medyczne, dziennikarze, artyści i sportowcy. Znani goście podczas całodniowej imprezy na świeżym powietrzu zwrócą uwagę na treści dotyczące profilaktyki chorób serca. W programie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Przygotowane będą atrakcje dostosowane do każdej grupy wiekowej – dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezie będą towarzyszyły występy artystów, muzyków, konkursy dla dzieci. Bezpłatne badania w punktach konsultacyjnych przygotuje partner główny Flora pro.activ (pomiary ciśnienia, poziomu cholesterolu, sprawdzenie wagi ciała oraz obliczenie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia) przy udziale ekspertów z instytutu Flory. Na wszystkich uczestników, zarówno tych małych, jak i dużych czeka moc atrakcji.

Co roku obchody Światowego Dnia Serca spotykają się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. W zeszłym roku warszawską Agrykolę odwiedziło przeszło 15 tysięcy osób. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne liczy, że i tym razem uczestnicy nie zawiodą, a udział w imprezie będzie dla każdego okazją do zdobycia cennych informacji, jak dbać o swoje serce.
Do zobaczenia na Agrykoli.
Tagi: serce