Muzyczne lato w Warszawie

Piąta edycja Sceny Letniej w Lapidarium Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy.
/ 16.03.2006 16:57
Dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego na jego urokliwym zabytkowym podwórzu zwanym Lapidarium w okresie od 17 czerwca do 11 września Staromiejski Dom Kultury organizuje koncerty i spektakle.



Dokładny harmonogram koncertów:
Piątek 22.07
19.30 „Muzyka Świata”
Magdalena Ziółkowska z programem Noche de boleros
W koncercie udział wezmą: Magdalena Ziółkowska Jest sercem i duszą projektu Noche de boleros, który stworzyła trzy lata temu. Śpiewa od 9 roku życia, wciąż doskonaląc się i szukając nowych inspiracji. Od siedmiu lat rozwija się głównie w nurcie muzyki latynoamerykańskiej i flamenco. Jako jedyna w Polsce śpiewa bolera i flamenco na najwyższym światowym poziomie. Jej niepowtarzalny styl wielokrotnie doceniany poza granicami kraju, również w Polsce ma już swoją publiczność. Wielokrotne podróże do Hiszpanii i Ameryki Południowej pozwoliły jej na doskonalenie umiejętności,. zarówno w brzmieniach hiszpańskich, jak latynoamerykańskich. Charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos Magdaleny Ziółkowskiej został wykorzystany przy nagraniu tanga argentyńskiego pt. „Tango de Amor”, do polskiego filmu „Nigdy w życiu”. Pracowała przy musicalach w teatrze "Roma” i w wielu innych produkcjach teatralnych, telewizyjnych i radiowych.


Sobota 23.07
12.00 i 14.00 Przedstawienie dla dzieci: „Czerwony Kapturek”
Czy pamiętamy jeszcze bajkę o czerwonym kapturku? To się okaże. Aktorzy wraz widzami będą starali się odtworzyć jedną z najbardziej znanych bajek. Czy im się to uda? Jak ze wszystkim, co wydaje się bardzo łatwe i tym razem z pewnością napotkają pewne trudności.
Wystąpią: Ewa Kutrowska-Witczak, Jerzy Latos muzyka: Marita Książkiewicz

20.45 Scena kabaretowa: Kabaret „Czyści jak łza”
"Czyści jak łza" są kabaretem Radia Olsztyn, prezentującym swój dorobek z dużą częstotliwością. Na estradzie mniej częstotliwi, ale zawsze wierni piosence kabaretowej. Muzyka na żywo, przepiękne aranżacje, literackie teksty ze smaczkiem, urok i wdzięk osobisty… po prostu kultura na najwyższym poziomie. Oprócz dwóch gitar, akordeonu i wspaniałych głosów „Czyści…” dysponują niezliczoną ilością instrumentów „dziwnych”, które trzeba zobaczyć, a najlepiej usłyszeć! Laureaci Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, Przeglądów Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce, PAKI w Krakowie i Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Szczęśliwi posiadacze statuetki "Ludziom Dobrej Woli" przyznanej za kabaretową służbę bliźniemu. Ponado w dorobku: program telewizyjny "Ballada o dniach ostatnich", udział w cyklu telewizyjnych "Turniejów satyryków", liczne występy w "Podwieczorku przy mikrofonie", w telewizyjnych kabaretonach Stanisława Tyma, w Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie i Aktorskiej we Wrocławiu. Stałą kontrolę plastyczną sprawuje nad "Czystymi..." nietypowy niemiecki grafik - Jerzy Zbigniew Moryto.


Niedziela 24.07
19.00 „Etno z kraju i ze świata”
Koncert zespołu Horpyna
Muzyka, którą wykonuje zespół to ukraiński folk z elementami rocka i bluesa, okraszony własnymi kompozycjami. Żywiołowe aranżacje dobrze sprawdzają się zarówno w warunkach koncertowych, festiwalowych, jak i również na imprezach zamkniętych.
Połączenie typowych dla kultury ukraińskiej instrumentów jak: akordeon, sopiłka, skrzypce z pobudzającymi dynamikę perkusją, gitarami i puzonem sprawia, że koncerty Horpyny przyciągają szeroką widownię a sympatia dla ich muzyki stale rośnie. Żywiołowość, dynamizm a zarazem zwiewność ich muzyki, nadają specyficzny klimat przedstawieniu, jakim jest koncert.

Piątek 29.07
19.30 „Muzyka Świata”
Koncert zespołu Beltaine

Sobota 30.07
12.00 i 14.00 Przedstawienie dla dzieci „Księżniczka Różyczka”
20.45 Scena kabaretowa: Kabaret „Słuchajcie”

Niedziela 31.07

14.00 Koncert muzyki klasycznej Zespół Tiento Flamenco
19.00 „Etno z kraju i ze świata”
Koncert Teresy Mirgy i zespołu Kałe Bała