Dzień Otwarty Polskiego Radia

To niepowtarzalna okazja spotkania gwiazd - zarówno wybitnych dziennikarzy jak i artystów współpracujących z rozgłośnią.
/ 16.03.2006 16:57
W niedzielę 18 września 2005 r. już po raz szósty odbędzie się Dzień Otwarty Polskiego Radia. To niepowtarzalna okazja, by poznać radio „od kuchni”, spotkać ulubionych dziennikarzy i zaproszonych przez nich gości. Tegoroczny Dzień Otwarty będzie nawiązywał w szczególny sposób do Jubileuszu 80-lecia Polskiego Radia.

Dla słuchaczy przygotowano wiele atrakcji. Zwiedzając siedzibę Polskiego Radia będzie można m.in. zajrzeć do newsroomu Informacyjnej Agencji Radiowej, studiów emisyjnych poszczególnych programów i zobaczyć, jak powstają audycje, a także wziąć udział w nagrywaniu słuchowiska Teatru Polskiego Radia. Będzie również okazja by poznać bogate zbiory Archiwum PR, a dzięki warsztatom przygotowanym przez Radiową Akademię Umiejętności, chętni nauczą się redagowania i interpretowania informacji, a także pracy z mikrofonem.

Dzień Otwarty Polskiego Radia to niepowtarzalna okazja spotkania gwiazd - zarówno wybitnych dziennikarzy jak i artystów współpracujących z rozgłośnią. Będzie możliwość kupienia książek oraz zdobycia dedykacji od ich autorów, a jednocześnie dziennikarzy radiowych: Hanny Marii Gizy, Beaty Pawlikowskiej, Piotra Kaczkowskiego, Magdaleny Jethon, Grażyny Dobroń, Moniki i Grzegorza Wasowskich oraz innych.

Tego dnia nie zabraknie również muzyki. Dwójka oprócz spotkań z pianistami, którzy w tym roku wezmą udział w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, organizuje dla zwiedzających minikoncerty w studiu radiowym. W Studiu Muzycznym im. A. Osieckiej (przy ul. Myśliwieckiej) odbędzie się koncert Krzysztofa Kiljańskiego, transmitowany na antenie Trójki (godz. 20.00-21.00).

Podczas Dnia Otwartego nadarza się wyjątkowa okazja zwiedzenia wystawy rękopisów muzycznych z Archiwum Polskiego Radia, gdzie pokazana jest m.in. partytura Władysława Szpilmana z piosenką „Pójdę na Stare Miasto”. Będzie można także obejrzeć skarby polskiej radiotechniki i radiofonii ze zbiorów Muzeum Radia w Koszalinie oraz eksponaty należące do kolekcjonerów i znawców historii Polskiego Radia.

A do tego – konkursy, quizy, gry, zabawy, malowanie twarzy i koszulek... oraz masa innych atrakcji. Zapraszamy!

18 września 2005 r. Dzień Otwarty Polskiego Radia

godz. 9.00-20.00 al. Niepodległości 77/85

godz. 11.00 – 18.00 ul. Myśliwiecka 3/5/7


20.00 – koncert Krzysztofa Kiljańskiego