Amatorki tenisa

Grand Prix Warszawy Amatorek to najmłodsza z imprez tenisowych dla tenisistek-amatorek z Warszawy i okolic.
/ 16.03.2006 16:57
Grand Prix Warszawy Amatorek powstało w marcu 2004 r. jako młodsza siostra warszawskiego męskiego Grand Prix Amatorów rozgrywanego już od 1977 r. Od samego początku inicjatywa ta została entuzjastycznie przyjęta przez środowisko warszawskich amatorek, które chwyciły za rakiety i raz w miesiącu przybiegały ochoczo na korty świetnie się bawić i zdobywać kolejne punkty do klasyfikacji.
W sezonie letnim 2004 do GPWA zaliczane były turnieje rozgrywane w ramach cyklu Legia Dunlop Cup 2004.
GPWA 2005 to cykl rozgrywany w ciągu całego roku raz w miesiącu w Szkole Tenisa Tie Break na warszawskim Ursynowie (www.tiebreak.pl) Na koniec roku, najlepszych 8 zawodniczek weźmie udział w kończącym cykl turnieju Masters. Dziewczyny zdobywają punkty do dwóch klasyfikacji: ogólnej (kontynuacja klasyfikacji 2004) oraz GP Champions Race 2005 (zaliczane turnieje tylko z bieżącego roku rozgrywane w ST Tie Break). Do klasyfikacji ogólnej zaliczane są także od początku 2005 roku turnieje z cyklu Grand Prix Piaseczna Kobiet. W turniejach mogą brać udział panie, które mają status amatora czyli przez okres ostatnich 5 lat nie były notowane na listach Polskiego Związku Tenisowego.

Celem rozgrywek jest stworzenie możliwości rywalizacji sportowej dla kobiet, zdobywania punktów i trofeów sportowych. A wszytko w duchu fair play.
W dwóch rozegranych już w tym roku turniejach, niepodzielnie królowała Anna Płaza (wychowanka ST Tie Break), która wygrywając drugi z kolei, marcowy turniej (w I urodziny GPWA) zdetronizowała Marię Walewską i została liderką obu rankingów. Oprócz świetnej zabawy na dziewczyny czekają statuetki, dyplomy, upominki ufundowane przez sponsorów (wizyty w restauracjach, salonach kosmetycznych, bilety na prestiżowe koncerty, sprzęt sportowy), które otrzymują nie tylko finalistki ale są rozlosowywane wśród wszystkich uczestniczek danego turnieju. Frekwencja z turnieju na turniej jest coraz większa i jak dotąd żaden nie został odwołany z braku chętnych.

21 maja 2005 odbędzie się najważniejsza impreza w całym cyklu – Mistrzostwa Warszawy Amatorek 2005, na które zapraszamy wszystkie tenisistki-amatorki.
Warto bowiem zdobyć tytuł tytuł Mistrzyni Warszawy na cały kolejny rok...

Kiedy: 21 - 22 maja 2005, godz. 13.00
Gdzie: Szkoła Tenisa Tie Break, ul. Koncertowa 8a (Ursynów)
Wpisowe: 50 zł (piłki dostarcza organizator)

Mecze rozgrywane będą systemem grupowym każdy z każdym (powyżej 24 uczestniczek systemem pucharowym). W sobotę rozegrane zostaną mecze w grupach i ćwierćfinały, w niedzielę popołudniu - półfinały i finał.

Zgłoszenia do turniejów przyjmowane są w biurze Szkoły Tenisa "Tie Break" pod numerem telefonu 641 70 15 lub mailem na adres biuro@tenisklub.pl do piątku 20 maja br. do godz. 20.00.

Bieżąca klasyfikacja oraz zapowiedzi, relacje i zdjęcia z poszczególnych turniejów znajdują się na stronach internetowych www.tenisklub.pl oraz www.tenis.net.pl