Znaczenie wieku w miłości

Niestety, jesteśmy dość stereotypowi. Jak wynika z badań - wiek ma limit dla miłości.

Niestety, jesteśmy dość stereotypowi. Jak wynika z badań - wiek ma limit dla miłości.

Znaczenie wieku w miłości

Fot. Fotolia

Pociągająca młodość

Badania przeprowadzone przez portal randkowy flirtak.pl wykazały, iż mężczyźni dużo częściej wybierają młodsze od siebie dziewczęta lub kobiety w swoim wieku, a kobietami starszymi interesują się zazwyczaj dopóki sami są młodzi. Badania wskazały również, że kobiety z różnych grup wiekowych interesują się mężczyznami o zróżnicowanym wieku. Najczęściej młode dziewczyny poszukują starszych partnerów, zaś starsze kobiety rozglądają się za młodzieńcami.

- Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie tym, że ich cele zmieniają się wraz z wiekiem. Przeważnie mężczyźni zainteresowani są młodszymi kobietami. Względnie, im starsi, tym młodsze dziewczęta starają się uwieść. W szczególności podczas kryzysu wieku średniego, kiedy zainteresowanie młodszymi partnerkami wzrasta. Kobiety zaś przechodzą ten okres bardziej dyskretnie - nowe doświadczenia są dla nich ważniejsze niż wiek partnera - mówi marketing manager portalu randkowego Justyna Żukowska z portalu Flirtak.pl.

"Wartości" przede wszystkim

Według niej, obie płci pragmatycznie oceniają wartości wieku drugiej połówki.

- Młode dziewczyny rzadko kiedy poszukają młodszych od siebie, a nawet rówieśników, ponieważ ci nie posiadają jeszcze ani doświadczenia, ani kapitału. Interesują ich faceci o kilka lat starsi, ponieważ ich potrzeby i zainteresowania są nieco inne. Zazwyczaj wiek ten mieści się w granicy do dziesięciu lat, ponieważ o wiele starsi mężczyźni wydają się kobietom jakby z innej epoki i trwałe relacje zdarzają się bardzo rzadko - dodaje.

Dziewczęta boją się, że starsi mężczyźni mają o wiele większe doświadczenie, co często utrudnia rozpoczęcie trwałego związku.

- Płeć piękna jest z natury ciekawska, kobiety lubią próbować tego, co nie zostało jeszcze przez nie doświadczone. Co więcej – kobiety ciągle mówią, chcą podzielić się swoimi wrażeniami, ponieważ, jak ustalono, tak nawiązuje się ściślejsze relacje. Czują, że o wiele starsi mężczyźni mogą zlekceważyć ich emocje związane z nowymi przeżyciami - zauważa przedstawicielka portalu randkowego Flirtak.pl.

Mężczyźni z kolei prawie w ogóle nie zwracają uwagi na różnicę wieku, jednak statystycznie ważne jest dla nich, aby dziewczyna była od nich młodsza. Zdaniem Justyny Żukowskiej, na takie zachowanie mężczyzn wymyślono wiele wyjaśnień, ale natura ludzka (a raczej natura mężczyzn) jest jedna. Faceci „kochają” oczami, a kobiece piękno i wiek są silnie powiązane. Zasada ta odnosi się do singli lub rozwiedzionych mężczyzn. Gdy odnajdują miłość swojego życia, wiek staje się nieważny.

Kryzys wieku średniego

Młodszymi dziewczynami najbardziej zainteresowani są mężczyźni w wieku 40-45 lat, najczęściej będący wówczas w trakcie kryzysu wieku średniego. Czasami okres ten może przeciągnąć się do około pięciu lat, ale najsilniejszym i najbardziej odczuwanym w skutki wiekiem jest 43-ci rok życia. Wtedy mężczyźni interesują się 20-25-latkami.

U kobiet kryzys wieku średniego najczęściej rozpoczyna się również w okolicach 40-stych urodzin, ale dla nich okres ten trwa od 2 do 5 lat. Większość kobiet doświadcza najsilniejszych objawów, gdy osiągną 44 rok życia. Wtedy również poszukają młodszych partnerów, jednak nie tak intensywnie jak mężczyźni.

W oparciu o materiał prasowy Flirtak

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/04.07.2017 20:35
Mam partnera mlodszego od siebie o ponad 30 lat . Jest nam ze soba dobrze, kochamy sie i mozemy na siebie liczyc. A zaczeło sie od tego , ze w pewnej trudnej sytuacji zyciowej nikt nie dal mi tyle wsparcia co on i na nigoko nie moglam liczyc , tylko na niego.
/04.07.2017 20:32
Jestem zakochany w kobiecie o 33 lata starszej kobiecie. Wiem ze dla innych jest to nie normalne i twierdza , ze to przesada ze starsza z dzieciakiem. Jednak tak nie jest.. Liczy sie to ze sie kogos kocha i mozna tej osobie zaufac i na nia liczyc.
/12.05.2017 09:38
Ja jestem od 2 lat w szczesliwym zwiazku z 41-letnim facetem. Jest ode mnie 16 lat starszy. Oboje jestesmy po rozwodzie i oboje doswiadczylismy przezyc w naszym zyciu. Mimo tego ze ta roznica dla mojej rodziny jest nie do zaakceptowania kochamy sie i jestesmy szczesliwi
POKAŻ KOMENTARZE (1)