Zdrada a twoje zasady

Zdrada, największy z grzechów popełnianych przeciwko miłości. Pytania, które zawsze się pojawiają. Co zrobić? Jak postąpić? Rozstać się czy sprobować jeszcze raz? Tu nie znajdziesz odpowiedzi na nie. Znajdziesz kolejne pytanie...
/ 11.10.2007 06:39
Zdrada, największy z grzechów popełnianych przeciwko miłości. Pytania, które zawsze się pojawiają. Co zrobić? Jak postąpić? Rozstać się czy sprobować jeszcze raz? Tu nie znajdziesz odpowiedzi na nie. Znajdziesz kolejne pytanie...

Zdrada boli. Sprawia iż zmienia się nasze spojrzenie na partnera, związek i miłość. Wyrywa nas z bajki pod tytułem "Piękny i beztroski świat zakochanych". Często wyrywa nas tak mocno iż powoduje załamanie. Później jest jeszcze gorzej, nieprzespane noce, frustracja, niepewność, poczucie bycia oszukanym, wykorzystanym... Wszystkie te uczucia sprawiają, iż nie wiemy co zrobić z naszym życiem, jaką drogę wybrać. Rozstać się, lub spróbować to naprawić pozostając dalej w związku. W moim artykule nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie, co masz zrobić. Znajdziesz kolejne pytanie. Jakie są twoje zasady, wartości, przekonania?

Zdradzasz również siebie

Każdy z nas ma swój kodeks niepisanych praw, których złamanie jest niedopuszczalne. Związek rządzi się również takimi prawami, opartymi na miłości. Ja mam zasady, których złamanie przez moją drugą połówkę, jest dla mnie nieakceptowane. Dlatego zadaj sobie pytanie, jakie są twoje fundamentalne przekonania i wartości, którymi kierujesz się w życiu. Określ te wartości, których złamanie jest dla ciebie niedopuszczalne. Zdefiniuj i wyodrębnij te, których niedotrzymanie jest dla ciebie naganne i nie do przyjęcia.

Każdy człowiek jest zbiorem zasad, przekonań i wartości. To one definiują to kim jesteś i jak chcesz żyć. Sformułuj twoje podstawowe zasady, niech będą one dla ciebie busolą, kompasem wskazującym kierunek jaki ma obrać twoje życie. Muszą one być spójne z tym kim jesteś, sprawiać iż będziesz dumny za każdym razem kiedy wprowadzasz je w życie.

Odejdź lub walcz

Wszelkie dyskusje o zdradzie zmierzają przeważnie w dwóch kierunkach. Pierwszy to wybaczenie, próba naprawienia związku, odbudowania jego podstaw, czyli po prostu danie szansy miłości, która jest pomiędzy wami. Drugi kierunek to rozstanie, stwierdzenie iż zdrady nie można wybaczyć i szczęścia należy szukać w innym związku.

Decyzja o tym jak należy postąpić powinna być oparta o Twoje zasady. Jeśli najważniejsze w twoim życiu są wierność, szczerość, zaufanie to zdrada uderza we wszystkie te wartości. Dlatego pewnie podejmiesz decyzję o rozstaniu, ponieważ będziesz czuł się źle przy osobie, która nie szanuje tego co jest dla ciebie najważniejsze. Dalsze trwanie w takim związku będzie katorgą, falą nachodzących ciągle wątpliwości związanych z faktem złamania twojego wewnętrznego kodeksu niepisanych praw. Jeśli natomiast jedno z twoich głównych przekonań to, iż każdy popełnia w życiu błędy i należy dać drugą szansę, postarasz się, aby związek trwał nadal. Wybaczysz błędy twojej drugiej połówce, bo wierzysz w miłość i jest ona w twoim życiu najważniejsza. Przebaczenie jest dla ciebie ważną wartością.

Miłość czy duma?

Dlatego przed podjęciem decyzji o losie twojego związku, ustal co jest dla ciebie najważniejsze. Wyznacz sobie kierunek w jakim ma zmierzać twoje życie. Jakie zasady, wartości i przekonania mają utrzymać cię na tej wybranej przez ciebie najlepszej drodze. Bądź konsekwentny i nie dopuść do tego, aby życie wymknęło się z pod kontroli, przez to iż nie przestrzegałeś swojego dekalogu. Weź odpowiedzialność za swoje życie. Bądź wierny temu co wierzysz, zwłaszcza w takich trudnych sytuacjach jak zdrada. Bo właśnie takie momenty są próbą dla Twoich zasad, wartości i przekonań... dla określenia tego kim jesteś.

Flyer