Wpływ kwiatów na samopoczucie

Kwiaty symbolizują te wartości, których kultywowanie sprzyja życiu w poczuciu szczęścia i spełnienia. Fot. PocztaKwiatowa.pl
Wciąż liczysz na łut szczęścia i skreślasz kupony lotka? Marzysz o lepszej pracy, szybszym samochodzie, większym mieszkaniu? Zamiast gonić za tym, co drogie i trudno dostępne, kup... kwiaty. Badania wykazują, że rośliny dają nam poczucie szczęścia.
/ 26.09.2016 16:40
Kwiaty symbolizują te wartości, których kultywowanie sprzyja życiu w poczuciu szczęścia i spełnienia. Fot. PocztaKwiatowa.pl

Problemem wpływu kwiatów na nasze samopoczucie zajęli się naukowcy z Uniwersytetu Rutgersa w New Jersey. Przez dziesięć miesięcy przeprowadzali testy, rozmowy i wywiady. Co się okazało? Dzięki kwiatom jesteśmy spokojniejsi, czujemy radość, szczęście i chęć kontaktów z drugim człowiekiem.

Dlaczego kwiaty mają pozytywną moc?

Kwiaty symbolizują te wartości, których kultywowanie sprzyja życiu w poczuciu szczęścia i spełnienia. Są przede wszystkim naturalne, powiązane z przyrodą – a przecież my wszyscy wywodzimy się z natury. Są szlachetne w swojej bezpretensjonalności i różnorodności. Prawda, szczerość i prostota to słowa, najlepiej oddające ich charakter.

Kwiaty działają też bardzo silnie na zmysły; to reakcja instynktowna, pozarozumowa. Widok świeżych, kwitnących roślin wywołuje, niezależnie od naszej woli, uśmiech, uczucie rozluźnienia. Dzięki temu kwiaty jak nic innego pozwalają budować relacje międzyludzkie. Zbliżają, uczą nas otwartości na drugiego człowieka, serdeczności. Za ich pomocą można przekazać tak wiele...

Jak korzystać z pozytywnej mocy kwiatów?

Przede wszystkim – otaczajmy się kwiatami. Kilka doniczek na parapecie odmieni całkowicie wnętrze. Zieleń będzie dawała ukojenie zmęczonym oczom i napiętym nerwom. Zadbaj też o to, by na stole co kilka dni stawiać świeże kwiaty w wazonie. Jak najczęściej wychodź tam, gdzie otaczać się będzie przyroda – rośliny najlepiej podziwiać w ich naturalnym środowisku.

Oglądaj je, dotykaj, wąchaj – odbieraj świat wszystkimi zmysłami. Wykorzystaj też magię kwiatów – jak najczęściej wręczaj je bliskim ludziom. Nie czekaj na specjalne okazje. Dziel się szczęściem, a wróci do Ciebie w zwielokrotnionej postaci.

Na podstawie materiałów prasowych Biura Kwiatowego Holandia.

Redakcja poleca

REKLAMA