W kim najłatwiej się zakochać?

Miłość dopada każdego, jednak są osoby, w których łatwiej się zakochać. Badania naukowców dowodzą, że obiektów powszechnego pożądania jest sporo.
/ 11.03.2015 09:50

Miłość dopada każdego, jednak są osoby, w których łatwiej się zakochać. Badania naukowców dowodzą, że obiektów powszechnego pożądania jest sporo.

W kim najłatwiej się zakochać?

Fot. Fotolia

Strażak i pielęgniarka

O kim marzą kobiety i mężczyźni? Brytyjki, głównie o strażaku. Aż 47,3 proc. z nich fantazjuje o romansie z umundurowanym członkiem straży pożarnej. Na następnych miejscach są żołnierze (28 proc.) i piłkarze (20,2). Z kolei dla Brytyjczyków wymarzoną partnerką jest pielęgniarka
(53,9 proc.), ewentualnie pokojówka (44,2 proc.) lub stewardessa (39,6 proc.)
.

Sposób na poznanie miłości

Gdzie można poznać takie osoby? Podane na początku stycznia br. analizy dowodzą, że w Wielkiej Brytanii, pomimo rosnącej popularności internetowych portali randkowych,
najlepszy sposób na znalezienie miłości to wciąż kontakty uzyskane dzięki rodzinie i przyjaciołom. Aż 37 proc. Brytyjczyków poznało swoich małżonków przez rodzinę i przyjaciół, 23 proc. - w miejscu pracy, a 20 proc. w szkole. Przez internet narodziło się ok. 20 proc. stałych związków.

Głos jest silnym bodźcem

Miłość jest bardzo podstępna - zakochać można się nawet wtedy, gdy nie widać osoby, która nas zainteresowała. Dzieje się tak, bo również głos jest silnym bodźcem seksualnym.

Wg opublikowanych w grudniu ub. r. badań brytyjskiego magazynu “Psychology Today”, osoby o głosie uznawanym za “erotyczny” mają więcej partnerów i wcześniej przechodzą inicjację seksualną. Głos można “uerotycznić” opanowując sztukę dynamicznego mówienia i przechodzenia w łagodne, miękkie tony.

Wiek nie ma znaczenia

W uczuciach wiek nie ma znaczenia, czego dowodem wiele udanych małżeństw. Dziś 10-20 lat między partnerami, to nic niezwykłego. Powstają jednak i takie związki, gdzie różnicę wieku stanowi kilka pokoleń. To już przypadki, by tak rzec, dla koneserów.

Na początku stycznia br. Samuel Akinbode Sadela, liczący 107 lat najstarszy kaznodzieja w Nigerii, ożenił się z 30-letnią kobietą. Jak stwierdził publicznie, zyskał dzięki małżeństwu nowe siły od Boga. Młodsza o 77 lat wybranka jest trzecią żoną Sadela, owdowiałego po raz drugi w 2001 r.

Z kolei w maju ub. r. licząca 104 lata Wook Kundor z Malezji wyszła za mąż za Muhamada Noor Che Musa, młodszego o... lat 70. Dla Musa, 33-letniego zawodowego żołnierza, było to pierwsze małżeństwo. Wciąż bezdzietna pani Kundor jest bardziej życiowo doświadczona - miała wcześniej 20 mężów. Musa ożenił się z miłości, bo 104-letnia panna młoda nie jest zamożna.

Miłość to stan trudny do zdefiniowania. I choć naukowcy bardzo się starają, wciąż jedynym pewnikiem jest brak zasad w zakochaniu.

Zobacz też: Czy seks w ciąży ma sens?

Tekst: Tadeusz Oszubski / MW Media

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/05.06.2016 09:52
Nie ma szczerszej miłości niż miłość do jedzenia. Ja i moje 37 kotów potwierdzamy :)