Jaki jest ideał faceta?

Jaki jest ideał mężczyzny? Zobacz, na jaki typ faceta wskazują nowoczesne kobiety!

Jaki jest ideał mężczyzny? Do niedawna był nim przystojniak z nienaganną prezencją. Obecnie gusta kobiet się zmieniają - typują w facetów lumberseksualnych, czyli drwalopodobnych!

Lumberseksualny facet drwal - ideał mężczyzny!

Fot. Fotolia

Zobacz: Najsexowniejsi polscy celebryci z brodą

Jeszcze całkiem niedawno ideałem faceta wydawał się być przystojniak rodem z żurnalu. Później, przez chwilę, na rynku królował hipster. Jednak już od kilku miesięcy ich miejsce zajmuje facet „drwalopodobny”. Czym się wyróżnia i jak go znaleźć?

Od metroseksualizmu do lumberseksualizmu

Cofnijmy się kilka lat. Metroseksualizm - neologizm powstały w 1994 roku z połączenia słów metropolia i heteroseksualizm - opisuje mężczyzn nowoczesnych, niebojących się dbać o siebie, w każdym tego słowa znaczeniu. Począwszy od korzystania z kosmetyków do pielęgnacji, a na czynnym zainteresowaniu modą skończywszy. To faceci, którzy są bardziej na czasie z aktualnymi wystawami i premierami teatralnymi, niż z wydarzeniami ze świata sportu. Wrażliwość przestała być dla nich powodem do wstydu, a kobiety w ich towarzystwie zaczęły czuć się bardziej doceniane i rozumiane. Właśnie dlatego ten typ faceta cieszył się takim powodzeniem. Do czasu.

Kiedy bowiem po raz kolejny dziewczyna spóźniła się do pracy, bo jej facet okupował łazienkę przez niezrozumiale długi czas, jej drogie kremy zaczęły się kończyć w podejrzanie szybkim tempie, a koledzy zaczęli wysyłać przedimprezowe selfie z pytaniem czy dobrze się ubrali - był to znak, że sprawy zaszły za daleko.

Powoli zaczęła pojawiać się tęsknota płci pięknej za prawdziwym facetem, który owszem jest zadbany, ale także męski, a dziewczyna może czuć się przy nim bezpieczna. Kobiety w nieustającym biegu za równouprawnieniem gdzieś po drodze zagubiły swoją... kobiecość. A przecież jedno wcale nie wyklucza drugiego! Niezależność nie musi eliminować, istniejącej od pokoleń, potrzeby bliskości i bycia otoczoną opieką przez faceta.

Tak zrodziła się moda na mężczyzn drwalopodobnych lub też, używając angielskiego sformułowania, lumberseksualnych.

Jak wygląda facet lumber?

 

Lumberseksualny facet drwal - ideał mężczyzny!

Co kryje się pod tym zabawnie brzmiącym określeniem? Mężczyzna lumberseksualny to facet drwalopodobny, czyli taki, którego głównymi atrybutami są broda, flanelowa koszula w kratę i jeansy. Lubi wyglądać dobrze i modnie, ale wierne odwzorowywanie stylizacji z Vogue’a nie jest jego priorytetem. Wystarczy pomyśleć o jednym z najlepszych polskich blogerów modowych, Ekskluzywnym Menelu, którego świetnie dobrane zestawy podkreślają jego męskość.

Drwal lubi zadbać o siebie i o swój zarost. Jest idealną kombinacją metroseksualisty z prawdziwym macho. Z chęcią zobaczy „Casablancę”, ale równie zadowolony będzie oglądając z kolegami mecz w barze.

Fot. Fotolia

Jedno jest pewne - przy takim drwalopodobnym facecie dziewczyna może czuć się kobieca i bezpieczna, a równocześnie dbać o swój rozwój osobisty i zawodowy.

Lumber brzmi jak marzenie, prawda? Dzięki nowej opcji wyszukiwania facetów przez hasztagi w aplikacji mobilnej ZaadoptujFaceta.pl możesz sprawdzić, czy ktoś taki znajduje się w Twojej okolicy. Sprawdź hashtagi: #drwal, #brodacz lub #niedźwiadek, a być może poznasz swojego przyszłego chłopaka - drwala z prawdziwego zdarzenia!

Materiały prasowe ZaadoptujFaceta.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.12.2014 02:55
Ten artykuł dał mi raka XD