Kilka zasad udanego związku

Zdecydowanie do druku i powieszenia na lodówce (dla niej) albo w toalecie (dla niego). Każda para swój pomysł na miłość musi wypracować sama ale nie zaszkodzi skorzystać z kilku sprawdzonych przez miliony wskazówek.
/ 25.03.2008 23:01
Zdecydowanie do druku i powieszenia na lodówce (dla niej) albo w toalecie (dla niego). Każda para swój pomysł na miłość musi wypracować sama ale nie zaszkodzi skorzystać z kilku sprawdzonych przez miliony wskazówek.

  • Poznaj opinię twego partnera na temat związków – nie każdy ceni te same wartości we wzajemnych relacjach, a to podstawa zbudowania partnerstwa.
  • Nie myl seksu z miłością – zwłaszcza na początku związku przyjemność z fizycznych stosunków i pożądanie mogą wydawać się wielkim uczuciem.
  • Mów głośno o swoich potrzebach – związek to nie jest zgaduj-zgadula, a twój partner nie musi być jasnowidzem. Ukrywanie swoich oczekiwań to najszybsza droga do rozczarowania, złości i wystudzenia uczuć.Kilka zasad udanego związku
  • Szanujcie się wzajemnie! Zarówno w związku jak i poza nim zachowuj się zawsze tak, aby twój partner mógł zachować szacunek dla ciebie.
  • Postrzegajcie się zawsze jako zespół – obydwoje wnosicie do niego różne zalety i punkty widzenia; ta różnorodność to siła waszego zespołu!
  • Nauczcie się panować nad niezgodnościami – konflikty w związku nie wyparowują w powietrze, trzeba umieć je nazwać i stawić im czoła; jednym z najlepszych skutków ubocznych związku dwojga jest umiejętność radzenia sobie z negatywnymi uczuciami.
  • Jeśli nie rozumiesz lub nie podoba ci się co robi twój partner zapytaj go o to. Rozmawiajcie zamiast podejrzewać.
  • Nauczcie się negocjować – nie żyjemy w społeczeństwie kast ani dominacji męskiej. Każdy w związku ma swoją unikalną rolę i każde wspólne działanie powinno być uzgodnione, najlepiej jeśli dzieje się to w oparciu o obustronną dobrą wolę. Dobre związki podlegają nieustannym renegocjacjom.
  • Słuchaj co twój partner ma do powiedzenia – bez konieczności wydawania ocen i wyroków. W większości przypadków po prostu wysłuchanie pomaga rozwiązać problem i pozwala na lepsze zrozumienie się nawzajem.

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/09.04.2012 20:30
Sa święta mój facet od 6 lat pracuje w holandii bardzo rzadko się widujemy przyjechal ale zamiast spędzić więcej czasu że mną wyszedł wieczorem grać w piłkę z tobą kumplami nie wiem co mam robić wczoraj było tak cudownie a dzisiaj mnie zostawił sama akurat w święta jak mam z nim rozmawiać żeby nie odczuł że go odciągnąm od znajomych
/12.12.2008 07:33
Ja to drukuje :)
/20.06.2011 11:01
a tam, głupoty. Nie ma reguły
POKAŻ KOMENTARZE (7)