POLECAMY

Jak romansować w pracy?

Romans w pracy to dość skomplikowana relacja, dlatego Forbes postanowili przyjść z pomocą. Na łamach jednego z numerów doradza czytelnikom, jak uniknąć niechcianych konsekwencji. Co najciekawsze, według niego, powodem zawierania bliższych znajomości ze współpracownikami winny jest spędzany czas.

Romans w pracy to dość skomplikowana relacja, dlatego Forbes postanowili przyjść z pomocą. Na łamach jednego z numerów doradza czytelnikom, jak uniknąć niechcianych konsekwencji. Co najciekawsze, według niego, powodem zawierania bliższych znajomości ze współpracownikami winny jest spędzany czas.

Zastanawiasz się jak w takim razie powinien wyglądać idealny biurowy romans? Na najgorszej pozycji znajduje się szef, bo w jego wypadku bliższe relacje ze współpracującymi kobietami budzą największe podejrzenia. Poza tym, przez to nieodpowiedzialne zachowania, ktoś może stracić pracę.

Zdaniem fachowców szanse na zawarcie bliskiej znajomości w pracy są bardzo wysokie. Przede wszystkim dlatego, że spędzamy w niej zdecydowanie więcej czasu niż w domu. Badania prowadzone w tym temacie są bezlitosne, aż 4 na 10 pracowników przyznaje się do tego, że romansowało z koleżanką bądź kolegą z sąsiedniego działu. W dodatku uważają to za dobry sposób na znalezienie drugiej połowy i nawiązanie przyjaźni. Najciekawsze, że prawie każdy z nich zakończył się związkiem. Wyniki badań wydają się być pocieszające. Świadczą o tym, iż osoby biorące w badaniu przyznały się do romansu tylko dlatego, że ryzyko które podjęły, okazało się właściwe. A co z pozostałą resztą?
Forbes zapewnia również o tym, iż mężczyźni zdecydowanie chętniej umawiają się na spotkania z dziewczynami z pracy. Te z baru i sieci wydają się mniej wiarygodne. Podobne tezy wysuwa w książce: „ Podręcznik pracownika, znajdywanie i zarządzanie romansami w pracy” - Stephanie Losee.
Prawnicy, którzy nagminne spotykają się z posądzonymi o molestowanie w pracy przestrzegają. Ich zdaniem najgorszy scenariusz wynikający podczas biurowych romansów to flirt przełożonego z podwładną. Z jednej strony wymagający szef, z drugiej zastraszona asystentka, która dla awansu gotowa jest na wszystko. Zalecają także podpisanie kontraktu Kupidyna. Zobowiązuje on do wstępnego oświadczenia, że obie strony zmierzają w stronę konsensualnego związku. Jeżeli więc nie planujesz formalizować znajomości w dziale kadr, lepiej zastanów się raz jeszcze jakie mogą być konsekwencje.
Najbezpieczniejszym scenariuszem firmowego romansu jest umawianie się z kimś z innej firmy, albo chociaż innego działu. Nie chciałbyś chyba zasiadać przy jednym stole konferencyjnym z byłym kochankiem.  Poza tym nieudana relacja często prowadzi do odejścia z firmy któregoś z partnerów.
Zastanów się więc, gdzie będziesz szukał zajęcia, jeżeli szef da wam do zrozumienia, że nie toleruje związków w pracy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 lat temu
zdarza się oj zdarza...
/2 lata temu
cos wspaniałego POLECAM!!!!!!!!!
/7 lat temu
zdarza się... szkoda tylko, że romansujący nie myślą o osobach, z którymi do tej pory były związane- żona, dzieci- jaką krzywdę mogą im wyrządzić, i to w imię czego-paru złudnie szczęśliwych chwil? otrząsają się po jakimś czasie, próbują przeprosić, nie zdając sobie sprawy, że te przeprosiny nie mają już większego znaczenia, że powstała rana jest tak wielka iż trudno ją załatać- choćby największym bukietem kwiatów i zapewnieniami, iż było się głupcem...
POKAŻ KOMENTARZE (2)