Jak przetrwać w związku z idiotą

Jesteś amebą, borsukiem czy może altruistą? Twój partner zalicza się do mięczaków, jaguarów czy tornad? Nie wiesz? Sięgnij po ksiązkę "Trudni ludzie. Jak przetrwać w związku z idiotą." Johna Hoovera. Dzięki niej masz szansę przekonać się czym naprawdę drażnią Cię ludzie z którymi żyjesz. Dowiesz się także jak nie dolewać oliwy do ognia, trenując swoją tolerancję i empatię.
/ 10.06.2007 23:01
Jesteś amebą, borsukiem czy może altruistą? Twój partner zalicza się do mięczaków, jaguarów czy tornad? Nie wiesz? Sięgnij po ksiązkę "Trudni ludzie. Jak przetrwać w związku z idiotą." Johna Hoovera. Dzięki niej masz szansę przekonać się czym naprawdę drażnią Cię ludzie z którymi żyjesz. Dowiesz się także jak nie dolewać oliwy do ognia, trenując swoją tolerancję i empatię.

Nikt nie doprowadza Cię do szału tak jak bliscy Ci ludzie: domownicy, druga połowa, krewni czy współpracownicy. Czasami myślisz, że jesteś na nich skazany. Najłatwiej byłoby, gdyby najbliżsi zaczęli żyć według Twoich zasad. Jednak zmuszanie ich do tego prowadzi tylko do frustracji i psuje nerwy. Autor tej książki proponuje inne rozwiązanie. Uczy, jak podchodzić do innych ludzi spokojniej, z większym entuzjazmem i nie dać się wytrącać z równowagi. Pokazuje, jak sprawić, by inni ludzie byli nastawieni bardziej ugodowo. Opowiada, jak zamiast agresji wywoływać uśmiechy.

Wielu z nas spotkało się już z pojęciami takimi jak "Dawca" czy "Biorca". Każdy z nas zalicza się do jednej z tych kategorii. John Hoover zaproponował podział każdego typu na 3 podtypy. I tak dawcy występują jaki ameby, borsuki i altruiści. Z kolei biorcy dzielą się na mięczaki, jaguary i tornada. Będąc jedną z kategorii biorców, możemy zawrzeć związek symetryczny (z biorcą z tego samego lub innego podtypu) lub uzupełniający się (z dawcą z dowolnej z trzech kategorii). Podobnie jest w przypadku, gdy sklasyfikujemy się jako dawca.
Poprawna klasyfikacja siebie oraz partnera jest kluczem do zrozumienia (i akceptacji) zachowań, występujących w danych sytuacjach. Dzięki poprawnemu wskazaniu typu wewnętrznego "idioty" oraz partnera, z którym przyszło nam żyć, możemy przewidywać reakcje obu stron w nieoczekiwanych sytuacjach, zamiast złościć się i gniewać 0 to, że nasze oczeiwania znowu rozminęły się z rzeczywistością. Pozwoli nam to uniknąć obwiniania siebie i partnera i umożliwi reformowanie związku.
Autor zwraca także uwagę na to, by zastąpić krytykę komplementami, zaprzeczanie - akceptacją, osądzanie - wybaczaniem, urazę - docenianiem, a zawstydzanie - afirmacją. Przy każdym zachowaniu mamy dokładnie opisane, w jaki sposób ameba, borsuk, altruista, mięczak, jaguar i tornado radzą sobie w poszczególnych sytuacjach. Gdyby to nie wystarczyło, każdy rodział wzbogacony jest o sposoby na życie z idiotą - bez względu na to, czy za związkowego idiotę uważasz siebie, czy swojego partnera.

John Hoover - był dyrektorem działu rozrywki w Disneylandzie oraz w McGraw-Hill, a także konsultantem wielu znanych firm. Pracował również jako partner zarządzający w drugim co do wielkości wydawnictwie w Stanach Zjednoczonych w zakresie publikacji książek audio. Hoover jest współautorem kilku książek. Prowadzi wykłady z zakresu sporządzania biznes planów, efektywnej komunikacji, przedsiębiorczości, podstaw zarządzania i teorii zachowania w organizacji na kilku uniwersytetach w Tennessee.
Wydawnictwo HELION
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/17.11.2012 21:16
jak wytrzymać z debilem na to nie ma odpowiedzi po prostu trzeba się go pozbyć np. rozwód i po kłopocie haha...
/20.09.2010 17:01
a jak przetrwać w związku z latawicą? co ja swędzi i kazdy się jej podoba tylko nie mąż? to dopiero problem! ktoś powiniem o tym napisać coś! nie?
/02.05.2012 20:38
Wiesz... moze ona tak tylko fantazjuje..,a za marzenia nikt przeciez nie każe, wybrala Ciebie-wiec nie martw się, jeżeli nie masz innych podstaw oprócz "gadania",,,bo albo chce cie sprowokowac (i chyba jej sie udaje?:P albo naprawde Cie porabia....,a wtedy wypusc tego "latawca" na wolność -pozdrawiam
POKAŻ KOMENTARZE (1)