Czy ten facet z tobą flirtuje?<br>Oto 10 oznak!

Czy to już flirt i oznaka zainteresowania z jego strony?
Czy ten facet z tobą flirtuje?&lt;br&gt;Oto 10 oznak! fot. Fotolia

W relacjach damsko-męskich zmieniło się sporo w ostatnich czasach. Kiedyś o wiele łatwiej można było rozpoznać sygnały zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Obecnie nie ma już tak oczywistych zasad w grze zwanej flirtem. Kobiety nie mają problemów z tym, aby zaprosić faceta na randkę czy po prostu zrobić pierwszy krok. Mężczyźni zaś o wiele luźniej podchodzą do kontaktów z kobietami, przez co niekiedy trudno jest rozróżnić flirt od zwykłej rozmowy czy naturalnych gestów (w tym miejscu polecamy przeczytanie poradnika - dlaczego mężczyźni flirtują z kobietami). Jak poznać że facet flirtuje?

1. Szuka Twojego wzroku

Czasem mężczyźni kryją się z tym, że szukają kontaktu wzrokowego z Tobą, ale im bardziej chcą to zamaskować - tym bardziej zdradzają się ze swoimi zamiarami. Jeśli zauważyłaś kilka razy taką oznakę to możesz być prawie pewna, że on jest Tobą zainteresowany. Taka już jest psychika i natura człowieka, że jeżeli ktoś nas nie interesuje - unikamy kontaktu wzrokowego, aby nie dawać danej osobie fałszywych sygnałów.

2. Szuka kontaktu przez Facebooka, SMS

Facet, który chce z Tobą flirtować z pewnością będzie chciał również wykorzystać do tego elektroniczne sposoby. SMS w służbowej sprawie, ale zakończony zdaniem w stylu "... a tak poza tym to co słychać?" czy komentowanie zdjęć na Facebooku to dla Ciebie sygnały, że on na wszelki sposób szuka kontaktu z Tobą, a to już oznaka flirtu.

3. Poprawia ubrania, włosy czy krawat

Już w czasach pierwotnych mężczyźni, którzy chcieli spodobać się danej kobiecie starali się prezentować przy niej jak najlepiej. Jeżeli zauważysz, że mężczyzna przy Tobie dba o szczegóły swojego wyglądu, poprawia ubrania czy włosy to już dla Ciebie bardzo czytelna oznaka, że podobasz mu się i on chce wyglądać przy Tobie jak najkorzystniej.

4. Wyróżnia Cię spośród innych

Jesli stoisz w grupie osób i dany mężczyzna patrzy się głównie na Ciebie, podkreśla Twoje słowa albo stara się przytakiwać i podsuwać wątki do dalszej dyskusji to może faktycznie znaczyć o tym, że z danej grupy osób to właśnie Ty wpadłaś mu w oko. To naturalny odruch naszego mózgu, że dokonujemy pewnej selekcji i wybieramy taką osobę, która interesuje nas najbardziej i to jej zaczynamy poświęcać uwagę.

5. Nocne wiadomości

Każdemu zdarza się po alkoholu napisać do kogoś, na kim nam zależy albo na co dzień nie mamy odwagi by się do niej odezwać. Bardzo często taka chęć i odwaga przychodzą po wypiciu drinków. Oczywiście z reguły żałujemy tego na drugi dzień, niemniej jeśli zdarzyło Ci się otrzymać od jakiegoś faceta taką nocną wiadomość na telefon lub Facebooka to "wiedz, że coś się dzieje".

6. Chęć pomocy

Wpisujesz na Facebooku, że szukasz kogoś do pomocy w przeprowadzce - on się zgłasza. Rzucasz wśród znajomych wici o tym, że potrzebubejsz kogoś do pomalowania ścian - on sugeruje chęć pomocy albo chce przekazać kontakty do zaufanych firm. Jednym słowem, jeśli jemu zależy na tym, aby jakoś Ci pomóc - możesz być prawie pewna, że za tym kryje się też chęć flirtowania.

7. Przypadkowy dotyk

W relacjach damsko-męskich raczej nie istnieją przypadkowe dotknięcia, przypadkowe złapania za dłoń i tym podobne odruchy. Jeśli ktoś chce zasygnalizować oznaki zainteresowania - będzie starał się w jakiś sposób dotknąć obiekt zainteresowania. Zacznij obserować, który z otaczajacych Cię mężczyzn serwuje Ci różne "przypadkowe" gesty.

8. Podniesiony głos

Bardzo często zupełnie nieświadomie mężczyźni podnoszą głos przy kobiecie, z którą chcą nawiązać flirt. Mówią wtedy o wiele bardziej donośnie i dużo bardziej dynamicznie. Jeśli więc zauważysz tego typu objawy i mocno gestykulującego faceta obok siebie to pamiętaj, że on chce zrobić na Tobie wrażenie i wzbudzasz jego zainteresowanie.

9. Chce podzielić się pasją

Mężczyzna, który chce zainteresować sobą kobietę, będzie chciał również w jakiś sposób ją zaintrygować poprzez swoje zainteresowania. Jeśli jest fotografem, z pewnością zaprosi Cię do siebie pod pretekstem pokazania swoich zdjęć, jeśli jest podróżnikiem na pewno będzie chciał pochwalić się slajdami z wyprawy. To bardzo dosłowna oznaka flirtu!

10. Inteligentnie żartuje

Każdy facet, nawet ten skryty chciałby zaskoczyć kobietę w rozmowie jakimś sytuacyjnym żartem. To zawsze rozluźnia atmosferę i w jakiś specyficzny sposób zbliża do siebie. Wspolne żartowanie to wielki krok do oswojenia się ze sobą, dlatego jeśli on przy Tobie rzuca ciekawe, inteligentne, zabawne teksty to oznaka, że on szuka flirtu i oswojenia z Tobą. 

Więcej o flircie:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Mam tak ale najka go też kocha a ja go.kocham i 5 t ona od 1 mieisioca ratunku.:%