jak uratować związek fot. Fotolia

Jak odbudować miłość po przejściach?

Nie ma jednej recepty na udany związek. Tym bardziej, że koleje losu często wystawiają nasze uczucia na poważna próbę. Brak zaangażowania, zdrada czy niezgodność z partnerem może być przyczyną rozpadu nie jednego związku. Jeśli jednak pragniecie dać sobie szansę, podpowiadamy jak łagodnie przejść przez trudne początki odbudowania waszych relacji.
/ 05.02.2016 01:23
jak uratować związek fot. Fotolia

Nie ma jednej recepty na udany związek. Tym bardziej, że koleje losu często wystawiają nasze uczucia na poważną próbę. Brak zaangażowania, zdrada czy niezgodność z partnerem może być przyczyną rozpadu nie jednego związku. Jeśli jednak pragniecie dać sobie szansę, podpowiadamy jak łagodnie przejść przez trudne początki odbudowania waszych relacji.

 

Jak odbudować miłość po przejściach?

Fot. Depositphotos

Bez względu na to jaka jest przyczyna rozpadu waszych relacji, musicie pamiętać, że jeszcze jedna szansa będzie od was wymagać większego nakładu pracy. Jeśli jednak oboje decydujecie się na naprawienie związku, musicie uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość względem partnera. Od dziś, każde z was musi pracować również nad sobą. Ponowne odbudowanie tego, co was łączyło będzie wymagało nie lada wyczynu, jednak musicie pamiętać, że miłość nie zna barier i nie straszne jej żadne przeszkody, a więc do dzieła!

Oto najprostsze sposoby na szybkie sklejenie złamanych serc:

  • Pierwszym, fundamentalnym warunkiem jest równoznaczne zaangażowanie każdego z partnerów. Oboje musicie chcieć wprowadzić zmiany i systematycznie o nie dbać.
  • Poprawa wspólnych relacji będzie wymagała zmiany nie tylko stosunku do siebie, ale również pracy nad własnymi słabościami. To doskonała okazja, aby wreszcie zacząć dodatkowo biegać, częściej wychodzić wspólnie z domu, rozwijać się kulinarnie (aby czasem ugotować coś ukochanej). Wszystko to, co pochłaniało ci większość doby (np. komputer czy spotkania ze znajomymi), powinny odejść na dalszy plan (co nie oznacza zupełnej eliminacji, a jedynie okrojenie czasu).
  • Pozytywne nastawienie będzie kolejnym elementem. Choć między wami coś się zepsuło, a postanowiliście jeszcze raz spróbować, nie wracajcie do przeszłości. Wytykanie sobie dawanych przewinień jedynie powiększy źródło frustracji i niechęci, a chodzi przecież o to, aby na nowo spojrzeć we wspólną przyszłość.
  • Najwyższy czas zacząć dostrzec potrzeby partnera. Jeśli do tej pory, po przez narastające problemy i konflikty, żyliście obok siebie, czas zacząć żyć ze sobą. To bardzo ważne, aby każdego dnia znaleźć chociaż godzinę, aby w ciągłym pędzie życia wygospodarować chwilę na wspólny, spokojny obiad i rozmowę o codziennych perypetiach.
  • Dajcie sobie czas. Jeśli, któreś z was potrzebuje dystansu, nie naciskajcie. Pozwólcie sobie zatęsknić i zebrać myśli. Bądźcie blisko. Bycie ze sobą powinno być źródłem pociechy, dobrego humoru i relaksu, a nie przytłaczającego ograniczania prywatnej przestrzeni.
  • Daj odczuć ukochanemu, że to on jest najważniejszy. Nie chodzi tutaj o to, by nie opuszczać się na krok i z każdym pytaniem biec do partnera, ale o szacunek, który dzięki temu się okazuje. Takie nastawienie sprawia, że czujemy się dowartościowani, ważni i potrzebni, a to aspekty, o których w codziennym życiu często zapominamy.
  • Na koniec, coś niesłychanie ważnego -rozmawiajcie ze sobą! O wszystkim, o tych dobrych jak i złych elementach waszego związku i codziennego życia. Choć niektóre elementy mogą być przykre lub bolesne, wszelkie wątpliwości warto rozwiązywać na bieżąco. I jeszcze jedno - planujcie wspólnie, to zbliża i gwarantuje psychiczna harmonię.