Dlaczego Polki są najpiękniejsze na świecie?

Podobno jest to stereotyp, ale miło jest wierzyć, że jesteśmy tymi „naj”. Co wyróżnia nas spośród dziewczyn innych narodowości? Zobaczcie, dlaczego uchodzimy za najpiękniejsze kobiety na świecie!

Podobno jest to stereotyp, ale miło jest wierzyć, że jesteśmy tymi „naj”. Co wyróżnia nas spośród dziewczyn innych narodowości? Zobaczcie, dlaczego uchodzimy za najpiękniejsze kobiety na świecie!

Dlaczego Polki są najpiękniejsze na świecie?

Fot. Depositphotos

Wielu obcokrajowców odwiedzających nasz kraj, zachwyca się widokiem Polek. Podobnie nasi rodacy wyjeżdżający za granicę, szybko doceniają urodę polskich dziewcząt, kiedy porównają je do ”lokalnych piękności”.

Pogląd, że „Polki są najpiękniejsze na świecie” ma setki lat, ale mało kto wie, że nagłośniono go w Niemczech. W społeczności niemieckiej do dziś krąży mit „schöne Polin”. Najbardziej znanym entuzjastą polskiej urody był niemiecki poeta okresu romantyzmu - Heinrich Heine. W swoich wierszach pisał o „Afrodytach znad Wisły”, „polskich aniołach na Ziemi”. Obecnym fanem polskiej urody jest inny niemiecki pisarz i wykładowca uniwersytecki - Matthias Kneip. Zafascynowany naszym krajem napisał książkę „Podróże po Polsce”, w której dementuje negatywne stereotypy o Polakach, a hołduje polskiej gościnności, szczerości i właśnie niezwykłej urodzie Polek.

Wygląd Polek zafascynował też południowoafrykańskiego fotografa Mike Mike. Artysta wpadł na pomysł, że przeanalizuje charakterystyczne cechy wyglądu kobiet danego kraju i stworzy jedno zdjęcie, które będzie go określać. W każdym z nich robił 100 zdjęć przypadkowo spotkanym kobietom, a potem z pomocą programu komputerowego, tworzył jedną, wspólną fotografię. Oto mix kobiet z Polski, Francji i Niemiec.

Dlaczego Polki są najpiękniejsze na świecie?

Polska, Francja, Niemcy

Fot. dailymail.co.uk

Dla Polaków pierwsza kobieta (fot. 1) jest dość przeciętna, jednak dla osób z krajów „niesłowiańskich” prawdopodobnie określona zostanie jako piękna! Polski mają symetryczne rysy twarzy, najczęściej jasną cerę, dość duże, wyraziste, często jasne oczy i włosy w kolorze słowiańskiego blondu.

Taki model kobiety ciągle pożądany jest w świecie modelingu. Pięć Polek, które znajdują się w pierwszej dwudziestce rankingu TOP 50 Models to właśnie jasnowłose kobiety! Są to Anja Rubik (miejsce 3), Anna Jagodzińska (miejsce 8), Monika Jac Jagaciak (miejsce 10), Katarzyna Struss (miejsce 13), Magdalena Frąckowiak (miejsce 17).

Jednak, czy na wygląd Polek składa się tylko ich wizualna, zewnętrzna strona kobiecości? Niekoniecznie. Angielski pisarz, James Hopkin, który jakiś czas mieszkał w naszym kraju powiedział kiedyś w jednym z wywiadów, że „Polki są szalenie emocjonalne, a jednocześnie racjonalne i zdeterminowane”. Bez wątpienia to przekłada się na ich wygląd. Czym jeszcze Polki wyróżniają się wśród innych dziewcząt?

1) Są inteligentne, ambitne i ważne jest dla nich wykształcenie. Według badań GUS należymy bowiem do najlepiej wykształconych kobiet w Unii Europejskiej. Aż 44 % Polek ma wykształcenie wyższe!

2) Są samowystarczalne. Większość Polek pracuje zawodowo, prowadzi gospodarstwo domowe, wychowuje dzieci i nie jest zdana na łaskę lub niełaskę państwa lub mężczyzny. Jak wynika z badań aż 86% kobiet takie poczucie bezpieczeństwa zapewniają ich własne pieniądze, a tylko 13% z nich uważa, że „nie musi pracować na swoje utrzymanie, bo ich partner lepiej zarabia”.

3) Mają wartości moralne. Z danych CBOS wynika, że Polki najbardziej cenią zdrowie, szczęście rodzinne, uczciwe życie i szacunek innych ludzi. Nadal duże znaczenie ma dla nich: Bóg, honor i ojczyzna.

4) Są opiekuńcze. Potrafią otoczyć opieką partnera i dzieci. Troszczą się o rzeczy przyziemne: jedzenie, zdrowie, odzież oraz emocjonalne: wsparcie, empatię, radość. Nie są tak egoistyczne jak kobiety Zachodu, które często traktują mężczyzn przedmiotowo.

5) Są towarzyskie. Według raportu Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech, co dziesiąta cudzoziemka mieszkająca w tym kraju i jednocześnie będąca żoną Niemca to Polka. Prócz tego, że świetnie wyglądają i doskonale prowadzą dom, to zawsze jest z nimi o czym porozmawiać, potrafią znakomicie przyjąć gości, dobrze się bawić, nie pijąc przy tym dużo alkoholu!

Piękne, pracowite, zaradne i skromne... Choć, nie powinno się generalizować, Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie. Piękne nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz! Zgadzacie się z tym?