Czy wiesz jak poradzić sobie z zazdrością partnera?

Mężczyźni niczym nie ustępują w zazdrości kobietom. Równie bywają upierdliwi i marudni jak panie. Oczywiście męska zazdrość ma nieco innych charakter, ale równie potrafi uprzykrzyć kobiecie życie. Oto kilka rad, jak okiełznać zazdrość mężczyzny.
/ 25.09.2010 16:16

O co najczęściej bywają zazdrośni faceci? Rzecz jasna o innych facetów, tych przeszłych oraz wymyślonych teraźniejszych. Bywają również zazdrośni o przyjaciółki.

Na wszelkie wścibskie pytania w stylu: Z kim spała jego kobieta? Czy udawała wszystkie orgazmy? Z kim teraz śpi jego kobieta? Możesz mu odpowiedzieć, że jak się bardzo postara, to sam zobaczy jak wyglądasz w czasie orgazmu i czy umiesz udawać. Sama więc widzisz, że czego uszy nie słyszą tego sercu nie żal. Lepiej więc nie odpowiadaj na żadne z pytań, które dotyczą twoich byłych, bo prędzej czy później zostanie to użyte przeciwko tobie. Raczej prędzej.

Nie zapewniaj go zbyt mocno, że jest tym jedynym i niepowtarzalnym. Im silniej się będziesz starała to udowodnić, tym większą nieufnością będziesz darzona przez swego faceta. Oczywiście od czasu do czasu daj mu dowód swej dozgonnej miłości, ale nie pozwól mu aby tobą manipulował. Jeśli dasz mu palca weźmie całą rękę.

Gdy ty i twoje przyjaciółki spotkacie się i postanowicie powtórzyć wspaniałą atmosferę gorączki sobotniej nocy, on oczywiście zgodzi się na to, ale z kwaśną miną. Potem będzie wydzwaniał do ciebie średnio co półgodziny, aby zapytać przesłodkim głosem, co robisz. Będzie udawał, że dzwoni, bo chce się dowiedzieć jak się bawisz i po prostu się martwi. Później będzie się pytał, gdzie się tak świetnie bawicie, następnie, o której wrócisz, a na koniec zrobi ci awanturę, że co ty sobie w ogóle wyobrażasz.

Nie dopuść do tego, aby twój facet kontrolował większość twoich kroków. Dojdzie do tego, że wzorem krajów bliskiego wschodu nie będziesz mogła się nigdzie bez niego ruszyć. Każe ci się ubierać w golfy i długie spódnice. Postaraj mu się spokojnie wytłumaczyć, że masz prawo do pewnej niezależności w określonych granicach. Gdy to nie poskutkuje, a najczęściej nie skutkuje, powiedz mu dobitnie, że jesteś niezależną samorządną jednostką terytorialną i twój świat nie zaczyna i nie kończy się na jego skromnej osobie, masz prawo do bywania gdziekolwiek tylko chcesz oczywiście pod warunkiem, że nie robisz nic niezgodnego z ogólnie przyjętymi normami dobrego zachowania się.

Gdy powyższa metoda zawiedzie zastosuj bardziej radykalne kroki. Uświadom mu, że nie jest pępkiem świata, na którym skupiona musi być twoja uwaga. Tłumacz aż do bólu. Gadaj mu. Zrzędź. Krzycz. Zagroź, że się wyprowadzisz. Po prostu go sobie wychowaj. Nastaw się pozytywnie. Może się udać. A jeśli się nie uda? Zapytaj siebie, czy warto zrezygnować i dostosowywać się do jego wymagań i wygórowanych oczekiwań. Jeśli odpowiesz, że tak - twój wybór. Gratulujemy. Powiększyła pani grono patriarchalnych niewolnic. Jeśli odpowiesz przecząco znasz zasady dalszego standardowego postępowania. Walizka, drzwi na pewno kochanie zadzwonię.

Nie pozwól mu również na: kontrolowanie swego czasu, przeszukiwanie torebek z tekstem: kochanie czyżbyś miała coś do ukrycia. Wypytywanie co robiłaś o godzinie 15.35 sekund 43, kiedy on dzwonił do ciebie, a ty nie odbierałaś telefonu. Nie masz obowiązku odbierania każdego telefonu od niego, gdy ciężko pracujesz. Albo robisz cokolwiek fajnego o czym on nie powinien wiedzieć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)