Czerwień - kolor atrakcyjności

Podobno łatwiej jest "wpaść w oko" mężczyźnie, gdy nosisz czerwień. Nie od dziś wiadomo, że to kolor miłości i pożądania. Najnowsze badania pokazują, iż ci, którzy lubią ten kolor w swojej garderobie, wydają się być bardziej atrakcyjni.
/ 22.06.2012 05:05

Podobno łatwiej jest "wpaść w oko" mężczyźnie, gdy nosisz czerwień. Nie od dziś wiadomo, że to kolor miłości i pożądania. Najnowsze badania pokazują, iż ci, którzy lubią ten kolor w swojej garderobie, wydają się być bardziej atrakcyjni.

Gdy amerykański miesięcznik naukowy Psychologia i osobowość opublikował swoje wyniki badań, z półek sklepowych zniknęła większość czerwonych ubrań. Co nimi kierowało, pozostaje kwestią sporną, bo czerwona koszula czy sukienka na pewno nie zastąpią charakteru i osobowości. Dla chętnych jednak, kilka informacji dotyczących jak nosić czerwień i jak ona działa na męską wyobraźnię.

1. Czerwona sukienka - wygrała bezprecedensowo wśród męskiej opinii. Jak twierdzą panowie, nie chodzi tylko o kolor, ale przede wszystkim o fason, który powinien podkreślać kobiecość a takie najczęściej wzorują się na modzie lat 50-tych. Najbardziej cenione należą do domu mody Chanel. Kobiety o krągłych kształtach wydają się w takiej sukience być (okiem mężczyzn) mniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli wybierasz małą czerwoną, pamiętaj, by odsłaniała szyję, dekolt lub plecy.

 

2. Rude - nie należą do ulubionych kandydatek, jakie mężczyźni wybierają na żony. Sam kolor kojarzy im się jednak z esencją upojnej nocy. Według niemieckich badań posiadaczki rudych włosów mają więcej partnerów w swoim życiu i w ten oto sposób są odbierane jako zmysłowe kochanki. Jeśli chcesz sprawdzić, jak rudy działa na mężczyzn nie musisz farbować włosów diametralnie, wystarczy farba na jedną noc i nabłyszczacz. Wygląd kobiety niczym z  lat 20-tych będzie strzałem w dziesiątkę.

 

3. Czerwone usta - kojarzą się z namiętnością i gotowością do prokreacji. Panowie uważają, że nie ma nic bardziej seksownego od czerwonych, błyszczących kobiecych usteczek. Podobno kobiety decydują się na ten kolor, bo czują się seksowne, albo chcą seksowne być. Siedem na dziesięć pań wybiera ciemną czerwień podkreślając, że dodaje im pewności siebie. I właśnie ta pewność jest pociągająca dla panów.

A wy co sądzicie o kolorze czerwieni? Czy  jest dla was bardziej pociągająca niż inne kolory?

Redakcja poleca

REKLAMA