Suplementy wspomagające potencję – co warto wiedzieć?

Suplementy wspomagające potencję – co warto wiedzieć?

Żele, maści, proszki, kapsułki i płyny – suplementy wspomagające potencję są obecnie dostępne w najróżniejszych formach. Nie należy ich mylić z lekami, ponieważ ich działanie jest ukierunkowane na poprawianie sprawności seksualnej mężczyzn i urozmaicanie ich życia seksualnego, a skład suplementów bazuje na naturalnych komponentach.
/ 14.02.2013 10:40
Suplementy wspomagające potencję – co warto wiedzieć?

Czym są suplementy wspomagające potencję?

Suplement oznacza „uzupełnienie”, „dodatek”. Jest to więc element, który uzupełnia codzienną dietę w składniki, których może w niej brakować, a które są potrzebne do zachowania pełni zdrowia i energii. Suplementy to najczęściej skoncentrowane witaminy oraz substancje egzogenne, czyli takie, których organizm nie może sam syntetyzować.

Suplementy można kupić w różnych miejscach: w sklepach, na stacjach benzynowych, a także w aptekach, co może błędnie sugerować ich związek z lekami. Suplement, w odróżnieniu od leku, stanowi skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych oraz innych substancji odżywczych, przy czym nie posiada właściwości produktu leczniczego – tym różni się także od leków sprzedawanych bez recepty. Suplementy możemy także kupić w aptekach internetowych.


Jak odróżnić suplement od leku?

Jeśli nie mamy pewności, czy dany produkt jest suplementem czy lekiem, możemy to łatwo sprawdzić dzięki kodowi kreskowemu umieszczonemu na opakowaniu. Kod kreskowy suplementu oraz leku wyprodukowanych w Polsce zaczyna się od cyfr 590 – w przypadku leku dostępnego bez recepty w kodzie tym pojawiają się dodatkowo cyfry 9990, które nie występują w kodzie suplementu.

Co wchodzi w skład suplementu wspomagającego potencję?

Skład suplementów na potencję bazuje najczęściej na naturalnych komponentach. Dzięki temu są one bezpieczne i mają działanie wspomagające.

Jednym z takich preparatów, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego, jest Permen. W każdej tabletce tego suplementu znajdziemy:

  • Żeń-szeń koreański (Panax ginseng) – wyciąg z niego pozwala wywołać i utrzymać erekcję;
  • L-argininę – aminokwas niezbędny do syntezy tlenku azotu; w organizmie mężczyzny jego wzrost zawartości we krwi następuje z powodu podniecenia i sprawia, że rozszerzają się naczynia krwionośne, możliwy jest dopływ krwi do narządów płciowych i zwiększa się wrażliwość na bodźce;
  • CystiCran™ (Vaccinum macrocarpon) – opatentowany składnik otrzymywany z owoców żurawiny;
  • Buzdyganek ziemny (Tribulus terrestris) – wspomaga osiągnięcie i utrzymanie podniecenia seksualnego.

Suplementy na potencję mogą też zawierać m.in.: guaranę (stymuluje układ nerwowy, działa wzmacniająco, likwiduje objawy zmęczenia), jagody jałowca brazylijskiego (wpływają na zwiększenie libido, wzmacniają, są uważane za największy afrodyzjak w puszczy amazońskiej), korzeń Suma (normalizuje funkcje organizmu, działa na układ pokarmowy, sercowo-naczyniowy, dokrewny i nerwowy), liść Damiana (reguluje wydzielanie hormonów, działa wzmacniająco na układ nerwowy, wspomaga aktywność seksualną).

Jako ciekawostkę warto dodać, że niektórym warzywom i owcom od tysięcy lat przypisuje się właściwości afrodyzjakalne, m.in. pietruszce, czosnkowi, selerowi, marchewce, szparagom, dyni, winogronom, granatom. Zawierają one mnóstwo witamin i mikroelementów, które wspomagają zdrowie i pobudzają krążenie. 

Jak działają suplementy wspomagające potencję?

Suplementy wspomagające potencję mają na celu przede wszystkim zwiększać libido mężczyzny. Ich działanie jest oparte na odpowiednim doborze składników (głównie naturalnych, ziołowych), których właściwości usprawniają funkcjonowanie organizmu (w tym głównie wpływają na zwiększenie popędu płciowego), pomagają osiągnąć i zachować erekcję, a także przedłużyć podniecenie seksualne.


Suplementy wspomagające potencję – kiedy warto je brać?

Suplement może wspomóc potencję i poprawić jakość życia seksualnego. Polecany jest szczególnie mężczyznom, którzy – z rozmaitych przyczyn (stres w życiu codziennym, zmęczenie, niewłaściwa dieta) – obserwują u siebie mniejszą ochotę na seks (niższe libido), miewają problemy z osiągnięciem i/lub utrzymaniem erekcji, miewają przedwczesne lub opóźnione wytryski bądź problemy z osiągnięciem orgazmu.

Suplementy (z racji naturalnego składu) nie uzależniają, nie powodują skutków ubocznych, a także nie wiążą się z przeciwwskazaniami. Można je stosować czasowo jako uzupełnienie codziennej diety.

Na szczęście kupowanie suplementów na potencję powoli przestaje być tematem tabu – mężczyźni coraz częściej dbają o swoje zdrowie, a w tym także o zdrowie intymne. Rozumieją, że wspomaganie funkcjonowania kluczowego dla siebie organu można porównać do suplementowania m.in. włosów, skóry czy paznokci.


Jak wybrać dobry suplement na potencję?

Aby wybrać dobry suplement na potencję, warto przyjrzeć się przede wszystkim składom produktów oferowanych przez producentów.

Zwróćmy uwagę na to, czy suplement jest na pewno suplementem, a nie na przykład lekiem sprzedawanym bez recepty  lub niebezpieczną podróbką, czy ma w swoim składzie wyłącznie komponenty pochodzenia naturalnego, czy jego forma nam odpowiada (tabletka, płyn, a może żel lub maść?). Warto też przejrzeć fora internetowe i poczytać opinie osób, które używają danego preparatu. Ważne jest, by nie kierować się modą, tylko własnym rozsądkiem.

Pamiętajmy, że suplement (jak sama jego nazwa wskazuje) powinien być jedynie dodatkiem do codziennej, zdrowej diety, bogatej w składniki odżywcze, witaminy i minerały.

www.permen.pl

Autor: Marta Nowak