Suplementy w sypialni – w trosce o lepszy seks

Suplementy w sypialni – w trosce o lepszy seks

Wiele osób boi się przyjmować suplementy diety zwiększające potencję, uważając je za leki na choroby i dysfunkcje. Tymczasem codziennie wspomagamy nasze włosy, oczy, wątrobę, jelita i żołądek nie dlatego, że wymagają one leczenia, ale po to, by działały sprawniej i wydajniej. Dlaczego zatem nie pomyśleć o suplementach poprawiających nasze libido?
/ 14.02.2013 10:36
Suplementy w sypialni – w trosce o lepszy seks

Leki a suplementy

Dość często mylimy suplementy diety zwiększające potencję z lekami o podobnym działaniu. Jedne i drugie dostępne są w aptece, jedynie i drugie mają korzystnie wpływać na nasz organizm. Co je różni? Przede wszystkim to, że po leki sięgamy w chorobie lub poważnej dolegliwości. Suplementy zaś przeznaczone są dla osób zdrowych, które pragną zwiększyć swoje libido i poprawić jakość intymnych zbliżeń. Zawierają one przeważnie składniki pochodzenia naturalnego, nie uzależniają, nie powodują działań niepożądanych i nie wchodzą w interakcje z lekami.

Leki na potencję

Wiele z dostępnych w sprzedaży popularnych leków na potencję działa w oparciu o sildenafil – substancję, której zadaniem jest, mówiąc najprościej, zwiększenie napływu krwi do prącia, co umożliwia wywołanie oraz utrzymanie erekcji. Leki tego rodzaju, choć skuteczne, mają także wiele działań niepożądanych. Mogą ponadto, przy dłuższym stosowaniu, prowadzić do uzależnienia. Z uwagi choćby tylko na to, środki zawierające sildenafil stosuje się u osób cierpiących z powodu impotencji oraz przewlekłych problemów z erekcją jedynie po uprzedniej konsultacji z lekarzem, pod jego nadzorem i po wyczerpaniu innych metod.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Tak jak witamina C zażywana w okresie jesienno-zimowym ma utrzymać nas w dobrej formie do końca sezonu grypowego, tak suplementy wspomagające pożądanie seksualne pozwalają mężczyznom na prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego, bez potrzeby oglądania się na leki oraz konsultacji z lekarzem. Oczywiście nie znajdują one zastosowania w przypadku poważnych zaburzeń libido i erekcji. Ich głównym celem jest dostarczenie do organizmu składników, których sami nie możemy z różnych powodów dostarczyć, a nie leczenie konkretnych dolegliwości.

Tabletka na seks?

Suplementy diety, choć mają za zadanie wspomagać seksualne możliwości, nie są preparatami, których głównym zadaniem jest doraźne pobudzanie pożądania. Niestety mężczyźni często te dwie kwestie mylą.

Suplementy diety dla mężczyzn możemy podzielić na te, które działają doraźnie (tu na przykład kojarzony z reklamą „O! Co z nim zrobiłeś?” Liderin) i te, których zażywanie przypomina branie witamin czy mikroelementów. Do tej drugiej grupy należy chociażby popularny suplement Permen, który wpływa na wiele procesów w organizmie – począwszy od regulacji krążenia krwi, zwiększenia libido, a skończywszy na ogólnej poprawie kondycji seksualnej.

Oczywiście najbardziej widocznym efektem zażywania tego rodzaju suplementu jest łatwo osiągalna erekcja, ale jest ona wynikiem usprawnienia szeregu pobocznych procesów zachodzących w męskim organizmie. Jakość seksu zależy bowiem od wielu czynników, na przykład pobudzenia seksualnego czy ogólnej kondycji organizmu.

Należy pamiętać, że zażywanie preparatów wspomagających libido nie jest warunkiem wystarczającym do osiągnięcia pełni satysfakcji seksualnej. Wiele zależy także od dobrej diety, odpowiedniej ilości wysiłku fizycznego, a przede wszystkim od ochoty na zbliżenie ze strony obojga partnerów.


Suplement nie gryzie!

Wielu mężczyzn błędnie kojarzy przyjmowanie suplementów na potencję z seksualną niemocą i schyłkiem intymnych aktywności. Takie podejście wywołuje poczucie wstydu i strach przed ich zakupem.

Tymczasem jest wprost odwrotnie. Wraz ze wzrostem świadomości u panów suplementy diety wspomagające naturalne męskie siły zaczynają dziś stosować osoby młodsze i aktywne seksualnie, zdrowe – pragnące po prostu zainwestować w tę sferę, żeby ją wzbogacić. Regularne stosowanie preparatów wspomagających potencję i libido pozwala dłużej zachować dobrą formę w sypialni i uniknąć niepotrzebnej farmakoterapii w późniejszym wieku.


Kiedy pójść do lekarza?

Tak jak nie powinniśmy mieć oporów przed zakupem suplementów, gdy chcemy polepszyć nasze życie seksualne, tak też nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza, gdy nasze problemy mają charakter przewlekły i mogą wskazywać na poważne dolegliwości. Suplementy nie są lekami na potencję czy libido, a jedynie je wspomagają. W przypadku, gdy problemy z erekcją lub brakiem libido utrzymują się przez dłuższy czas, powinniśmy zasięgnąć porady lekarza.

Wirtualne polepszacze

Wybierając suplementy odpowiedzialne za tak ważną sferę naszego życia jak seks, nie warto zdawać się na internetowe cudowne mikstury i tabletki na wszystko. W sieci znajdziemy dziesiątki ofert tajemniczych ziół, pigułek z cukrem i maści, których głównym składnikiem jest… woda. Dobrze, jeśli skład takich specyfików jest znany, choć i w tym przypadku taki zakup może okazać się stratą czasu, pieniędzy i libido. Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, po suplementy diety, także po te poprawiające życie intymne, najlepiej udać się do apteki.

www.permen.pl

Autor: Przemysław Ziemichód