Suplement na moją męskość? Dlaczego by nie!

Suplement na moją męskość? Dlaczego by nie!

Uprawiając sport wspomagamy się suplementami diety, ponieważ dzięki temu zwiększamy siłę i wytrzymałość naszego organizmu. Jednak w sprawie suplementów diety wpływających na potencję nie jesteśmy tak otwarci. Zupełnie niesłusznie!
/ 14.02.2013 10:26
Suplement na moją męskość? Dlaczego by nie!

Aż 68% Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. To zdecydowanie więcej niż połowa, jednak 32% nie odczuwa pełnej satysfakcji. W 2011 roku aż 71% naszych rodaków uprawiało seks przynajmniej raz w tygodniu, z czego prawie połowa 2-3 razy w tygodniu. Choć codziennie seks uprawia tylko 5% Polaków, to większość z nas deklaruje, że taka częstotliwość nas satysfakcjonuje. Można powiedzieć (wyłączając z zestawienia najbardziej aktywnych seksualnie Greków), że są to typowe statystyki dla Europy.

Dlaczego seks jest ważny i dla kogo?

Dla zdecydowanej większości z nas seks to ważny element życia; mamy świadomość tego, że seks buduje przywiązanie, a w stałych związkach może być dowodem szczerości wyrażanych uczuć oraz ogólnego dopasowania w życiu codziennym.

Uprawianie seksu skłania do wyrażania uczuć także poza sypialnią. Partnerzy, którzy spędzają ze sobą noce, są wobec siebie bardziej wylewni – odczuwają częstszą potrzebę okazywania sobie czułości, a zatem częściej się przytulają i całują. Seks pozwala także poznać potrzeby bliskiej osoby, zwłaszcza, jeśli ta nie wstydzi się pokazać, czego oczekuje w sferze intymnej.

W wielu kulturach seks kobiet jest wciąż tematem tabu, trzeba jednak wspomnieć o korzyściach, jakie przynosi wysoka aktywność seksualna u pań. Kobiety, które są zadowolone ze swojego życia seksualnego czują się piękne, atrakcyjne, potrzebne i zadbane, co przekłada się na wyższą samoocenę nie tylko w życiu codziennym, ale również w sypialni. Otwartość na nowe doznania pozwala stale czerpać z seksu radość – doskonale wiedzą o tym pary z dłuższym stażem, dla których nowe pozycje, a także gadżety czy seksualne gry są urozmaiceniem intymnej sfery życia. Szeroka oferta sklepów z akcesoriami erotycznymi i rosnące zainteresowanie ich asortymentem pozwalają sądzić, że eksperymenty lubimy, a wielu z nas deklaruje, że nie wstydzi się mówić o tym otwarcie.

Seks – uczucia i fantazje

O tym, czego oczekujemy w łóżku od drugiej osoby, otwarcie potrafi zakomunikować partnerowi prawie połowa Polaków (i tutaj bardziej odważni są mężczyźni). Trzeba jednak wiedzieć, że fantazje seksualne mają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Najczęściej dotyczą one seksu w nietypowym miejscu, czy w nietypowych okolicznościach, lub z nowo poznaną osobą albo osobą znaną z pierwszych stron gazet.

Fantazje seksualne, także te związane z uprawianiem miłości z konkretną osobą, która nie jest aktualnym partnerem, nie niosą za sobą zagrożenia rozpadu związku czy osłabienia namiętności. Przeciwnie, mogą podsycić ogień miłości, a nawet zainspirować do poznawania niewypróbowanych jeszcze pomysłów, dlatego nie warto być o nie zazdrosnym.

Choć mężczyźni (statystycznie) mają w życiu więcej partnerek seksualnych, oni także poprzez seks wyrażają uczucia. Panuje stereotyp, jakoby mężczyźni potrafili uprawiać seks z osobą, do której nie czują żadnego przywiązania i nie łączą planów na przyszłość, a kobiety – przeciwnie. Trzeba powiedzieć, że zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn sfera uczuciowa jest ważna. Seks z ukochaną partnerką pozwala mężczyźnie poczuć, że jest dla niej ważny, a jej oddanie utwierdza go w przekonaniu o tym, że akceptuje zarówno cechy jego charakteru, jak i fizyczne (związane z atrakcyjnością seksualną). W końcu podniecenie i pożądanie czujemy niezależnie od płci.

Jak dbać o seksualną satysfakcję?

Przede wszystkim warto zadbać o higienę życia intymnego. Warto obserwować zachowania partnera/partnerki podczas zbliżenia, co dostarczy nam sygnałów na temat tego, co jest przez kochanka/kochankę szczególnie preferowane. Dla kobiet bardzo ważne są odpowiednie pieszczoty podczas gry wstępnej. Pomagają one rozluźnić się i zniwelować ewentualny stres. Dla rozpalonego mężczyzny długa gra wstępna może okazać się trudna, gdyż mężczyźni z reguły szybciej osiągają podniecenie i orgazm.

Penis może także w kluczowym momencie „odmówić współpracy” – brak erekcji to także naturalna i dość popularna reakcja. Chcąc zgrać w czasie przyjemność obojga partnerów, warto zadbać o tę wyjątkową sferę stosując suplementy, które uzupełnią potrzebne składniki. Chyba najbardziej znanym preparatem tego rodzaju jest Permen, który można stosować tak jak witaminy. Brany codziennie, działa zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba, i – co istotne – nie powoduje działań niepożądanych. Permen nie uzależnia, a po odstawieniu nie nasila problemu.

To zupełnie tak, jak podczas uprawiania sportu – wspomagasz się suplementacją, ponieważ wiesz, że dzięki temu zwiększasz siłę i wydajność swojego organizmu. Na pewno masz także świadomość tego, że suplementy wyzwalają możliwości, które w tobie drzemią i które chcesz w sobie pielęgnować. Na polu seksualnym także chciałbyś osiągać zadowalające wyniki, a w dobrej rywalizacji nie ma znaczenia, kto jest długo-, a kto krótkodystansowcem. Jeśli zadbasz o właściwe odżywienie swojej męskości, także w tej „konkurencji” będziesz najlepszy.

www.permen.pl

Autor: Beata Jasina