Seks po pięćdziesiątce

Pomimo, że dla ponad jednej czwartej (27%)1 badanych seks stanowi ważny punkt ich życia, to jednak aż dla 43%1 osób po pięćdziesiątym roku życia seks nie odgrywa już istotnej roli - wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonych przez TNS OBOP przy wsparciu Eli Lilly. Istotnie częściej seks ma znaczenie dla osób w wieku 50-59 lat (42%)1, jednak rola seksu w życiu maleje wraz z wiekiem.
/ 17.10.2007 15:28

Pomimo, że dla ponad jednej czwartej (27%) 1 badanych seks stanowi ważny punkt ich życia, to jednak aż dla 43%1 osób po pięćdziesiątym roku życia seks nie odgrywa już istotnej roli - wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonych przez TNS OBOP przy wsparciu Eli Lilly.

Istotnie częściej seks ma znaczenie dla osób w wieku 50-59 lat (42%)1, jednak rola seksu w życiu maleje wraz z wiekiem.

Stawianie seksu na wysokim miejscu w hierarchii potrzeb jest częściej domeną osób lepiej wykształconych (jest tak dla 42% osób z wykształceniem wyższym i jedynie dla 14% z wykształceniem podstawowym).

„Osoby bardziej wykształcone potrafią w większym stopniu niż inni dostrzec możliwości czerpania radości płynących z seksu. W sytuacji kiedy pojawiają się problemy są bardziej gotowi, aby szukać profesjonalnej pomocy.” – komentuje prof. Zbigniew Izdebski.

Z badań wynika, iż istnieje rozbieżność pomiędzy aktualną sytuacją badanych związaną ze sferą intymną, a ich opiniami na temat oceny roli seksu: 73% badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, iż seks w każdym wieku stanowić może źródło pozytywnych przeżyć. Istotnie częściej z tym twierdzeniem zgadzają się osoby w wieku 50-59 lat (84%)2. Wśród osób po siedemdziesiątce z taką opinią zgadza się co czwarty badany (58%)2.

Badanie prof. Zbigniewa Izdebskiego, zrealizowane przez TNS OBOP przy wsparciu Eli Lilly. Badanie przeprowadzono w kwietniu 2007 roku, wśród osób po pięćdziesiątym roku życia, na reprezentatywnej próbie 1800 respondentów z całej Polski, metodą PAPI (Paper and Pencil Interview)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (67)
/01.02.2017 15:24
Zastanawialiscie sie moze dlaczego tak bardzo rola seksu spada z wiekiem? Bo już nie jest tak jak kiedyś. Wśrod moich kolezanek ( i mnie) istnial problem tego, ze cialo juz nie funkcjonowalo tak jak kilkanascie lat wczesniej. Jedna z nas zaczela stosowac mucovagin i teraz mozna czerpac wiecej radosci. Warto rozmawiac o takich problemach z kolezankami, co gdyby nie one...
/23.08.2016 10:50
Ja mam doświadczenie niewielkie, ale za to skuteczne. Zadziałał pierwszy środek który w życiu kupiłem. Też mam pięćdziesiąt na karku i bywa lepiej albo gorzej. Maxon active to jest to. Do erekcji jest potrzebny jakiś bodziec, więc jakoś się przygotuj. Moja żona idealnie spełniła swoją rolę ;) więc wiesz... Próbuj :D Tylko ze swoją
/20.08.2016 19:41
Nie jestem specjalnym fanem wspomagania się różnymi środkami w łóżku, ale po 50 przyszedł taki moment że ciało zastrajkowało i odmawia posłuszeństwa. Nagle się okazuje, że coś co kiedy było naturalne już nie przychodzi mi z taką łatwością a co gorsza nie mogę się jakoś zdobyć na to i zmobilizować żeby wrócić do dawnej formy. Może środki na potencję to jednak jest jakieś wyjście, ale w co celować? Macie jakieś doświadczenie?
POKAŻ KOMENTARZE (64)