Seks dla puszystych

Brak pewności siebie u osób otyłych jest największym problemem podczas współżycia/ fot. Shutterstock
Osoby, które akceptują swoją nadwagę, wykazują się w łóżku ogromną pomysłowością i mają bardzo satysfakcjonujące życie seksualne. Mniej kreatywnym podsuwamy kilka propozycji, które spowodują, że nadmiar ciała nie tylko przestanie być problemem, ale stanie się zaletą.
/ 16.07.2010 18:09
Brak pewności siebie u osób otyłych jest największym problemem podczas współżycia/ fot. Shutterstock

Bardzo pomocne dla par z otyłością mogą być poduszki. Z ich użyciem nawet pozycja misjonarska stanie się osiągalna. Partnerka powinna mieć podłożone poduszki pod pośladki tak, aby umożliwić mężczyźnie swobodne wejście do pochwy. Pozycję tę można modyfikować, na przykład opierając jedną bądź obydwie nogi kobiety na ramionach mężczyzny.

Jakie pozycje najlepsze?

Jedną z najbardziej popularnych, i zarazem wygodnych pozycji seksualnych, jest taka, w której kobieta leży na boku z kolanami przy klatce piersiowej (tzw. pozycja płodowa). Partner klęczy za pośladkami kobiety. W przypadku napotkanych trudności, może użyć poduszki, podkładając ją pod pupę lub unosząc jedno udo partnerki.

Jeśli kobieta lubi być na górze, wtedy mężczyzna leży na plecach, ze zgiętymi nogami w kolanach. Kobieta klęczy w rozkroku nad partnerem, odgina plecy do tyłu i wygodnie opiera je na udach mężczyzny. Rękoma podpiera swoje ciało o łóżko.

Przeczytaj: Czy otyłość może wpływać na niepłodność?

Trzeba zaakceptować własne ciało

Możliwości, jak widać, jest bardzo wiele. Trudno mówić o uniwersalnych pozycjach, bo każdy musi wybrać te, które lubi najbardziej. Najważniejsze jest zrozumienie, że jako osoba puszysta też można być atrakcyjna i prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne. Jeśli jest samoakceptacja, rozmiar nie ma żadnego znaczenia.

Nie sposób jednak nie wspomnieć, że otyłość to przede wszystkim problem zdrowotny. Jeśli pojawiają się problemy, takie jak znacznie zmniejszona ochota na seks, ból w klatce piersiowej w trakcie współżycia lub problemy ze wzwodem, należy się zgłosić po pomoc do lekarza. Mogą to być pierwsze symptomy bardzo poważnych chorób, takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca czy problemy hormonalne.

Polecamy: Otyłość a choroby

Redakcja poleca

REKLAMA