POLECAMY

Odgłosy z pochwy

Zdarzyło ci się słyszeć odgłosy przypominające oddawanie gazów? Wraz z partnerem byliście nimi skrępowani? Zupełnie niepotrzebnie. To zupełnie naturalna reakcja organizmu.

Zdarzyło ci się słyszeć odgłosy przypominające oddawanie gazów? Wraz z partnerem byliście nimi skrępowani? Zupełnie niepotrzebnie. To zupełnie naturalna reakcja organizmu.

Bardzo często po pieszczeniu pochwy językiem lub palcami wydostaje się z niej powietrze – jest to czasem tak głośne, że przypomina oddawanie gazów i omal nie powoduje u kobiet śmierci ze wstydu. A nie powinno! To zupełnie normalne i przydarza się wszystkim kobietom. Jest po prostu prawidłową reakcją organizmu.

Bianca-Beata Kotoro: psycholog, terapeuta w dziedzinie seksuologii

Instytut Psychologiczno-Psychoseksualno-Szkoleniowy "Beata Vita"
al.KEN 49 / 235 (metro Natolin) Warszawa, tel. 022 35 39 650, 022 64 80 369
www.beata-vita.waw.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (81)
/rok temu
Chciałabym mieć takie odgłosy. W moim przypadku ciało po ciąży zaczęła całkiem odwrotnie reagować i się całkowicie wysuszyło. Na skórę z zewnątrz pomogły mocno nawilżające balsamy, ale na strefę intymną trzeba było już podziałać globulkami i na szczęście Mucovagin pomógł jak ręką odjął:)
/2 lata temu
A ja jestem dziewicą i zdaza mi się to między innymi podczas ćwiczeń. Np. Dzisiaj poszłam na spacer z przyjaciółką, usiadłyśmy sobie na takim jakby wylanym betonie i postanowiłyśmy zrobić sobie zdjęcia. Wyciągamy telefony i po jakimś czasie koleżanka podała mi telefon i chciała bym jej zrobiła zdjęcie gdy robi mostek więc zrobiłam jej i powiedziałam że ja też chce by ona mi zrobiła w świecy. Robie świece, wracam do pozycji siedzącej i już myśle, że wszystko będzie dobrze, że udało mi się to zachamować, a tu nagle zaczynamy się śmiać i to tak mocno, że TO stało się równie mocne jak śmiech. Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami i my się tam nie wstydzimy przed sobą, jednak nie ukrywam, że jest to dla mnie stresujące tym bardziej, że to nie pierwszy raz, a w tej klasie do której idę prawdopodobnie będziemy na w-f stawać na rękach i boje się, że wtedy lub kiedy indziej mi się to zdaży i będzie mi głupio, bo jak to niby normalnie wytłumaczyć? Chciałabym coś z tym zrobić...
/2 lata temu
Hmm... To na prawdę mega krępujące... Nie wiem co na to mój ukochany... Wiem z komentarzy, że nie ma na to innej rady niż rozmowa. Problem w tym że ja niestety jestem bardzo wstydliwa zwłaszcza jeśli chodzi o takie tematy i nie wiem jak mam mu to powiedzieć... Zdarzyło mi się to w piątek niestety ale mój partner to słyszał dodatkowo u niego w domu jest echo i taki odgłos było słychać dużo głośniej... Ja oczywiście zapuściłam buraka i potem powiedziałam, że to jego zasługa a on się uśmiechnął... Oby dwoje jesteśmy początkujący w sprawach łóżkowych i nie wiem co myśleć o jego reakcji... Mimo tego okropnego odgłosu wieczór i noc minęła nam bardzo miło a on nie może się doczekać kolejnej wspólnie przespanej nocy :D Niestety ja dodatkowo mam przesuniętą szyjkę macicy w tył i myślałam, że to przez to, ale jednak chyba nie ... Większość mówi że nie ma się czym przejmować jednak dla nas kobiet to nadal może być krępujące myślę, że jeśli już coś takiego ma miejsce chłopak powinien rozluźnić taką sytuację... Ewentualnie można puścić głośno muzykę wydaje mi się, że to powinno zagłuszyć taki dziwny dźwięk....Pozdrawiam wszystkich
POKAŻ KOMENTARZE (78)