Jak wystrój sypialni wpływa na życie seksualne pary?

Czasem miejsce, w którym dopada nas ochota na miłosne zbliżenie jest zupełnie bez znaczenia. Innym razem to właśnie sceneria kusi i wytwarza zmysłową atmosferę. Czy wystrój naszej sypialni może mieć wpływ na częstotliwość i jakość naszych erotycznych igraszek?
/ 26.07.2013 07:00

Czasem miejsce, w którym dopada nas ochota na miłosne zbliżenie jest zupełnie bez znaczenia. Innym razem to właśnie sceneria kusi i wytwarza zmysłową atmosferę. Czy wystrój naszej sypialni może mieć wpływ na częstotliwość i jakość naszych erotycznych igraszek?

Czy wystrój sypialni wpływa na życie seksualne pary?

Fot. Depositphotos

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie we wspólnym domu lub mieszkaniu. To właśnie tutaj wspólnie wypoczywamy, prowadzimy burzliwe dyskusje, nierzadko podejmujemy życiowe decyzje, a także uprawiamy miłość. Dlatego wystrój sypialni powinien być starannie przemyślany, by sprzyjał intymnym chwilom we dwoje. Jakie triki zastosować?

Wybierz odpowiedni kolor

Wybór odpowiedniego koloru to absolutna podstawa. Zwykle radzi się, by dobierać go zależności od wspólnych upodobań oraz temperamentu pary. Osobom, które w sypialni potrzebują zastrzyku energii, by pobudzić pożądanie, zaleca się wybór koloru czerwonego, który wyostrza zmysły i zwiększa naszą ochotę na miłosne igraszki. Nie bez powodu nazywany jest kolorem miłości. Ale uwaga, pobudza on również krążenie krwi, przez co może powodować problemy z zaśnięciem, niepokój, a także wzbudzać agresję. Parom, które nie potrzebują aż tak intensywnych doznań, natomiast ceniącym sobie intymność i finezję wspólnych chwil, radzi się, by choć jedną ze ścian sypialni pomalować na kolor fioletowy. Jest on subtelniejszy niż czerwień, bardziej wyrafinowany i kojarzony ze sferą duchową.

Natomiast pary z silnym temperamentem, poszukujące równowagi lub ceniące umiar i spokój również w tej sferze życia z powodzeniem mogą sięgnąć po bardziej stonowane kolory. Idealne będą delikatne szarości, beże, brązy, rozmyte pastele oraz biel. Wyciszą i wprowadzą równowagę do naszego sypialnianego życia.

Oczywiście, żeby zastosować siłę kolorów w naszych sypialniach nie musimy od razu inwestować w remont, czasem wystarczy nowa pościel lub kilka dodatków w wybranej kolorystyce, by nieco podkręcić lub przeciwnie zrównoważyć tę sferę życia.

Dodatki

Wybierając dodatki do sypialni, warto pamiętać, że również one mogą zachęcać lub zwyczajnie umilać intymne chwile we dwoje. Zgodnie z zasadami Feng Shui w sypialni powinny znaleźć się świece, które rozpalają ogień w związku. Kwiaty, które reprezentują świeżość i płodność, oraz wizerunki par w miłosnych objęciach. Mogą to być obrazy, rzeźby lub fotografie właścicieli sypialni, najlepiej roześmiane, zmysłowe i obrazujące gorące uczucie. Mówi się również o tym, że pobudzająco na męską wyobraźnię i zachęcające do miłosnych igraszek są wszelkie krągłe kształty, podświadomie kojarzące się mężczyznom z kobiecym ciałem. Zatem okrągłe poduszki, pufy i inne dodatki o podobnych kształtach są jak najbardziej pożądane.

Czego unikać?

Jeśli zależy wam na intymnych chwilach, wytchnieniu po ciężkim dniu oraz harmonijnym życiu seksualnym warto zrezygnować z telewizora i komputera w sypialni. Te sprzęty mogą niepotrzebnie odciągać naszą uwagę od tego, co ważne i zabierać czas, który można poświęcić na obcowanie z drugą połową. Warto natomiast znaleźć miejsce na sprzęt grający, by odpowiednią muzyką wprowadzać do sypialni pożądany nastrój - relaksujący lub podgrzewający atmosferę. Zasady Feng Shui mówią również unikaniu dwóch osobnych materacy na jednym łóżku. Może to zwiastować oddalenie się kochanków i rozstanie. Podobnie ma się sprawa z umieszczaniem w aranżacji wszelkich zbiorników z wodą, jak akwaria i fontanny, mogące wróżyć niewierność kochanków.