Dom z nutką pożądania...

To na co wrażliwe są nasze zmysły powinno na co dzień pozytywnie je drażnić. Małe zmiany w Twoim domu mogą poprzez ciągłe silne oddziaływanie na zmysły spotęgować pożądanie i wzmocnić Wasz związek. Świece, pamiątki z przyjemnych momentów i kilka róż mogą wprowadzić subtelne, romantyczne zmiany w Twoim domu, a ponadto znacznie zmienić wasze relacje. Jeżeli uważasz, że Twój dom potrzebuje romantycznych poprawek wypróbuj kilka naszych pomysłów!
/ 02.10.2007 14:13

To na co wrażliwe są nasze zmysły powinno na co dzień pozytywnie je drażnić. Małe zmiany w Twoim domu mogą poprzez ciągłe silne oddziaływanie na zmysły spotęgować pożądanie i wzmocnić Wasz związek. Świece, pamiątki z przyjemnych momentów i kilka róż mogą wprowadzić subtelne, romantyczne zmiany w Twoim domu, a ponadto znacznie zmienić wasze relacje. Jeżeli uważasz, że Twój dom potrzebuje romantycznych poprawek wypróbuj kilka naszych pomysłów!

Przede wszystkim umiar
W tworzeniu romantycznego mieszkania kieruj się przede wszystkim prostotą i umiarem. Bałagan to podstawowy czynnik osłabiający wyczulenie zmysłów. Nie sposób utrzymać porządku jeżeli przedmiotów jest nadmiar. Nie chcesz chyba, aby twój ukochany był nimi przytłoczony. Zacznij więc od usunięcia wszystkiego co zbędne, bezwzględnie wyrzuć wszystko co jest Ci niepotrzebne zostawiając w pokoju, który dekorujesz, tylko meble.

Gra kolorów
Następnie oceń pozostawione w pokoju meble. Czy ich kolory sprawiają, że czujesz zmysłowość i romantyczność? Czy któryś z przedmiotów powinien stać w innym miejscu? Może powinieneś wprowadzić poważniejsze zmiany i część mebli pomalować na inny kolor, przykryć łóżko nową narzutą albo zmienić zasłony. Wybierz jeden podstawowy kolor i dwa kolory dopełniające, które go zaakceptują. Ten z pozoru mało istotny krok jest najważniejszy dla końcowego efektu – romantycznego mieszkania. Wybieraj delikatne kolory jak: lawendowy, różowy, błękitny, szary albo biały. Aby stworzyć zmysłowy nastrój możesz również użyć połączenia różnych odcieni czerwieni przedmiotów uzupełniających (narzuty, świece, kwiaty itp.) z bielą (ściany, meble itp.) jako kolorem bazowym.

Romantyczne detale
Jeśli podstawowe meble wywołują pozytywne odczucia i nie wymagają zmiany pomyśl o przedmiotach, którymi udekorujesz mieszkanie. Wybieraj tylko te, które przywołują romantyczne uczucia i przyjemne chwile. Szczególną uwagę poświęć przedmiotom, które znajdą się w waszej sypialni. Twój pokój będzie bardziej romantyczny jeśli znajdą się w nim przedmioty, które kochacie.

Oprócz wymienionych propozycji wprowadzenie w życie kilku poniższych pomysłów pomoże stworzyć w twoim domu prawdziwe gniazdko miłości!

  • Zrób dobry użytek ze świec i ich płomienia.
  • Ważne by można było przyciemnić światło w twoim pokoju.
  • Kwiaty cięte i doniczkowe wniosą romantyczne ożywienie do waszego pokoju. romantyzmu Szczególnie dodaje wijący się bluszcz
  • Kiedy wybierasz dywany, pościele, zasłony itp. zadbaj by wyglądały one elegancko i dawały odczucie miękkości i delikatności
  • Zastąp ciężkie zasłony i firany lekkimi i przejrzystymi
  • Wybieraj dekoracje, które mają dla was znaczenie sentymentalne.
  • Pamiętaj – w razie wątpliwości – im mniej tym lepiej.

Miłosne zakątki
W waszym domu są miłosne zakątki, których mogliście do tej pory nie odkryć! Kiedy szukasz najlepszego sposobu oderwania się od rzeczywistości albo pragniesz odrobiny odpoczynku i chwili relaksu z partnerem spróbuj skierować się w te nieodkryte romantyczne miejsca w waszym domu.

Sypialnia
Oczywistym pierwszym przychodzących na myśl zakątkiem jest sypialnia. Jak wiadomo łóżko samo w sobie przywołuje intymne skojarzenia. Jest zatem idealna na romantyczny posiłek i miejscem dla zmysłowych doznań. Ważne żeby łóżko było zawsze porządnie posłane, pościel czysta i pachnąca. Nieporządne łóżko bardzo często jest odwzorowaniem sytuacji w waszym związku - „pokaż mi swoje łóżko a powiem Ci jaki jest wasz związek” ;)

Bąbelkowa fantazja
Łazienka jest idealnym miejscem romantycznego wytchnienia. Zapal kilka świec, włącz spokojną muzykę i zażyjcie wspólnej kąpieli w pachnącej pianie. Dla mocniejszych erotycznych doznań możecie również wspólnie „wskoczyć” pod prysznic. Projektując prysznic warto pomyśleć o specjalnym schodku niwelującym różnice wysokości pomiędzy kochankami co ułatwia ewentualną miłość w pozycji stojącej.

Przy kominku
Podczas zimowych miesięcy i chłodnych nocy kominek jest doskonałym miejscem na romantyczne spotkanie. Płomienie kominka rozpalą wasze zmysły do czerwoności. Wypijcie lampkę ulubionego wina, przytulcie się i porozmawiajcie albo zagrajcie w erotyczną grę planszową, która świetnie pobudza. Świetny pomysł to również tzw „rozbierany poker”.

Pod gołym niebem
Przebywanie na świeżym powietrzu przywołuje cudowne samopoczucie. Niezapomniane doznania przyniosą pocałunki na tarasie przy zachodzie lub wschodzie słońca. Równie romantyczne jest oglądanie gwieździstego nieba leżąc na trawie i zajadanie przy tym smakołyków upieczonych wcześniej przy ognisku.

Tajemnicze zakamarki
Z odrobiną wyobraźni i kilkoma odpowiednio dobranymi drobiazgami wasz garaż i poddasze można łatwo przekształcić w romantyczną odskocznię. Te miejsca mogą pomóc odtworzyć w związku dreszczyk emocji. Niech to będzie wasz tajemny teren, tylko dla was i waszych zmysłów, które w razie potrzeby łatwo odtworzycie za pomocą ukrytych skrzętnie drobiazgów.

Kuchnia
Jedzenie i namiętność zawsze szły ze sobą w parze. Nie jest zatem niespodzianką, że kuchnia kryje w sobie mnóstwo romantycznego czaru. Dobrze wiesz jak zbliża rozmowa w kuchni przy porannej kawie, wspólne przygotowywanie kolacji albo częstowanie partnera pysznym deserem.

Najważniejsza jest spontaniczność. W każdym elemencie otoczenia możesz znaleźć to „coś” co „się kojarzy” ;). Zachęcam wszystkich do odrobiny wyobraźni w spojrzeniu na swój dom a efekt będzie gwarantowany.

Redakcja poleca

REKLAMA