Duże usta - częstszy orgazm?

Chcesz wiedzieć czy kobieta łatwo osiąga orgazm? Spójrz na jej usta. Według najnowszych badań, kształt ust kobiety pokazuje jej zdolność do osiągania satysfakcji seksualnej.
/ 11.04.2014 10:53

Chcesz wiedzieć czy kobieta łatwo osiąga orgazm? Spójrz na jej usta. Według najnowszych badań, kształt ust kobiety pokazuje jej zdolność do osiągania satysfakcji seksualnej.

Czy kobiety o dużych ustach mają częściej orgazm?

fot. Fotolia

Na czym polega ta teoria?

Teorię tę przedstawił szkocki profesor psychologii, Stuart Brody, który twierdzi, że można dostrzec zdolność kobiety do osiągnięcia orgazmu, po prostu patrząc na jej usta.
W swoim artykule, Orgazm pochwowy częściej występuje wśród kobiet z widocznym guzkiem na górnej wardze, profesor wskazuje, że to właśnie ten delikatny guzek, umiejscowiony tuż poniżej łuku Kupidyna (łuk na środku górnej wargi), jest najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem satysfakcji seksualnej. Im bardziej jest wydatny, tym bogatsze życie seksualne prowadzi jego właścicielka.

Badania - czy potwierdzają ten fakt?

Swoje badania Stuart Brody oparł na internetowych ankietach przeprowadzonych wśród 258 kobiet o średniej wieku 27 lat. Panie z widocznym guzkiem na górnej wardze zdecydowanie częściej od pozostałych deklarowały osiągnięcie orgazmu pochwowego, co pozwoliło wysunąć wnioski, że istnieje związek między kształtem warg i reakcji seksualnych.

Czy kobiety o dużych ustach mają częściej orgazm?

Szwedzki naukowiec zwraca uwagę na fakt, że kształt ust może zależeć od tych samych czynników, które regulują nasze procesy neurologiczne (np. reakcje na określone sytuacje). Podkreśla tym samym, że to nie sam guzek na górnej wardze kontroluje kobiecy orgazm, lecz bardziej procesy zachodzące w organizmie, które mogą mieć związek z takim, a nie innym kształtem ust. Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl, zauważa biologiczny związek kształtu górnej wargi z osiąganiem orgazmu. Jego zdaniem kobiety z bardziej wydatnym guzkiem (a co się z tym wiąże, większymi ustami) doświadczają orgazmów pochwowych, bo są bardziej atrakcyjne od kobiet o wąskich ustach (w efekcie czego uprawiają więcej seksu).

Na podstawie materiałów prasowych Fermony.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/13.05.2014 09:33
Pierwsze słyszę... ja mam http://cc1.pl/asiczka i jest idealnie w tych sprawach.
/07.05.2014 23:07
w moim przypadku jest na odwrót, moja żona ma piękne usta niczym aktorka poro a seksu zero