Co Polacy lubią robić w łóżku

Seks według Polaków fot. Panthermedia
Jakimi kochankami są Polacy, jaki jest nasz temperament seksualny i jak lubimy „TO” robić. Zobacz wyniki raportu.
/ 06.03.2012 14:14
Seks według Polaków fot. Panthermedia
Zadowolenie z seksu
Z najnowszego badania wynika, że aż 74% Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego! W porównaniu z wynikami poprzedniego badania, które przeprowadzone zostało 4 lata temu, wskaźnik pozytywnych odpowiedzi znacznie się poprawił. W 2008 roku zadowolenie z seksu deklarowała nieco ponad połowa Polaków, a dokładnie 54%. Obecnie dla zdecydowanej większości Polaków seks stanowi ważną sferę życia, a ponad połowa z nas uważa, że jest on zabawą. Także połowa z nas jest zdania, że uprawia seks tak często, jak tego chce, a aż 60% Polaków jest usatysfakcjonowana czasem trwania stosunku. Większość badanych twierdzi również, że ich życie seksualne poprawia się wraz z wiekiem oraz że istnieją metody na podtrzymanie pociągu seksualnego w długoletnim związku.

Jak Polacy postrzegają seks?
Jak pokazuje raport Durex, Polacy postrzegają seks w rozumieniu klasycznym, czyli jako stosunek waginalny. Natomiast około połowa respondentów za seks uznaje również stosunek oralny (mężczyźni – 56%, kobiety – 40%). W tematyce masturbacji Polacy są dosyć otwartym narodem – akceptuje ją blisko aż 60% badanych, natomiast przeciw jest tylko 20%.
46% badanych kobiet przyznaje się, że osiąga orgazm w drodze masturbacji równie często, jak w czasie seksu z partnerem. Kobiety znają swoje potrzeby seksualne i nie unikają masturbacji, gdy chcą wzbogacić swoje życie seksualne lub w sytuacji, kiedy nie mogą osiągnąć orgazmu w czasie stosunku. Niższą popularność masturbacji u mężczyzn można wytłumaczyć tym, że mężczyźni znacznie częściej osiągają orgazm podczas uprawiania seksu – mówi seksuolog Radosław Utnik.

Polacy i zabezpieczenia
Jak wynika z badania marki Durex, wciąż najbardziej popularnym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa. Stosuje ją aż 49% respondentów – podkreśla Utnik. Mimo, że stosunek przerywany nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą, nadal aż 28% ankietowanych osób uznaje go jako metodę antykoncepcji – dodaje seksuolog.

Jak często i jak długo „TO” robimy?
14% badanych deklaruje, że uprawia seks co najmniej 5 razy w tygodniu. Natomiast 25% przyznaje, że współżyje 3-4 razy w tygodniu. Pozostała część respondentów przyznaje, że współżyje raz w tygodniu (20%), a nawet rzadziej niż raz w tygodniu (21%). Według raportu Durex, aż 37% Polaków może cieszyć się ze stosunku seksualnego trwającego dłużej niż 15 minut. Z kolei 25% ankietowanych poświadcza, że ich stosunek trwa od 11 do 15 minut. 2/3 respondentów deklaruje również, że bardzo często, prawie zawsze lub zawsze osiąga orgazm podczas seksu.

Polacy, aby urozmaicić swoje życie seksualne, najczęściej ze sobą rozmawiają, szukają informacji w internecie, w prasie, oglądają filmy oraz korzystają z gadżetów erotycznych i stosują lubrykanty.  


Raport powstał na zlecenie marki Durex

Redakcja poleca

REKLAMA