Dlaczego latem chętniej się kochamy?

Dlaczego to właśnie latem dużo częściej i znacznie chętniej uprawiamy seks? Oto 5 powodów!
/ 20.06.2013 09:03

Choć możemy narzekać na upały i żar lejący się z nieba, to właśnie podczas gorących dni jesteśmy dużo bardziej otwarci i chętni na cielesne przyjemności z ukochaną osobą. Nie bez powodu większość miłosnych, dłuższych i krótszych przygód rozpoczyna się właśnie podczas wakacyjnych miesięcy! Dlaczego to właśnie latem dużo częściej i znacznie chętniej uprawiamy seks? Oto 5 powodów!

5 powodów, dla których latem chętniej się kochamy!

Fot. Dreamstime

To nie przypadek, że południowe nacje kojarzone są z gorącym temperamentem seksualnym. Słońce i seks idą w parze. Dlatego Włosi, Hiszpanie, Grecy czy Francuzi uważani są za dużo bardziej temperamentnych kochanków niż mieszkańcy północy. Lecz nawet tam, gdzie upalnych dni jest jak na lekarstwo, okazuje się, że potrafi ono w trymiga dźwignąć niejeden małżeński kryzys i rozmroznić lód w niejednej sypialni. A wszystko to dzięki gorącym promieniom słońca, którym latem zawdzięczamy nawet o 20% więcej miłosnych uniesień niż podczas chłodniejszych pór roku. Dlaczego tak się dzieje? Znamy 5 powodów takiego stanu rzeczy!

1. Latem wszyscy jesteśmy piękniejsi!

Nie bez powodu wraz z pierwszymi wiosennymi dniami siłownie i fitness kluby wypełniajają się po brzegi! Latem chcemy doskonale prezentować się w skąpych ubraniach i strojach plażowych. A gdy wypracowane na siłowni ciało zostanie jeszcze odrobinę muśnięte promieniami słońca, my od razu czujemy się piękniejsi, atrakcyjniejsi i bardziej seksowni! Tak też jesteśmy odbierani przez płeć przeciwną. Pierwsze letnie dni powodują, że kompleksy topnieją, a my znacznie chętniej odbieramy sygnały erotyczne, które wysyła nam nasza druga połowa. To także właśnie latem najczęściej decydujemy się na niezobowiązujące, wakacyjne przygody i romanse. Poczucie własnej atrakcyjności oraz sprzyjająca aura sprawia, że nasze życie seksualne rozwita właśnie latem!

2. Hormony szaleją!

To właśnie latem w naszych organizmach zwiększa się produkcja hormonów, które pozytywnie wpływają na nasze nastawienie do seksu. Najważniejszym z nich, odpowiadającym m.in. za popęd seksualny zarówno u mężczyzn, jak i kobiet jest testosteron, który poprawia libido, a także odpowiada za naszą wysoką formę fizyczną. Wraz z falą testosteronu w naszych organizmach, pod wpływem słońca, zwiększa się również ilość endorfin oraz serotoniny, nazywanych hormonami szczęścia, dzięki którym odczuwamy pozytywny nastrój, witalność i chęć do życia oraz miłosnych igraszek.

3. Okazje sprzyjają

Latem dużo więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, częściej podróżujemy, a nasza fantazja erotyczna rozkwita pod wpływem nadarzających się okoliczności. Wakacyjny wyjazd na urlop, egzotyczne plenery, a może przeciwnie własny dom, lecz latem dla odmiany pusty i spokojny, kiedy dzieci odpoczywają gdzieś daleko, może zainspirować do realizacji wielu miłosnych scenariuszy. Nie marnujmy takich okazji! Korzystajmy z pozytywnego samopoczucia, wakacyjnej atmosfery i twórzmy wspomnienia, które będą nas rozgrzewać do czerwoności w długie, zimowe wieczory.

4. Relaks i seks idą w parze

Napięcia i stres nie sprzyjają udanemu życiu seksualnemu. Kobietom ciążko skupić się na miłosnych igraszkach, gdy w ich głowach kotłują się codzienne obowiązki i zmartwienia, a nadmiernie zestresowani mężczyźni mogą mieć problemy z potencją. Dlatego wakacyjna atmosfera relaksu i luzu bardzo korzystnie wpływa na naszą chęć, by kochać się częściej. I dobrze! Ponieważ seks dodatkowo relaksuje i pozwala pozbyć się napięcia. Dlatego seks i urlop idą w parze!

5. Jesteśmy bardziej otwarci na nowości i żądni przygód

Wakacyjne wojaże, relaks, słońce i dobre samopoczucie sprawiają, że zwiększa się nasza otwartość na nowości. Latem więcej chęci do życia i zmian, a przez to duży głód nowości, również w sferze seksualnej. Dzięki temu latem chętniej próbujemy wprowadzić do naszych sypialni (i nie tylko) powiew świeżości. Chętniej próbujemy nowych pieszczot, nieznanych dotąd pozycji, nietypowych miejsc na miłosne igraszki. Na gorącej, letniej aurze skorzystają zatem zarówno pary z długim stażem, w których sypialni zaczyna wiać chłodem oraz single, szukający mniej i bardziej długofalowych romansów. Zatem do dzieła! Lato trwa przecież tylko trzy miesiące!

Zobacz też: Czym jest dla ciebie seks? - test

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.08.2015 08:40
Nie wiem ale fakt Mam trojke dzieci; jedno poczelam w maju dwoje w czerwcu Teraz tez jestem w ciazy i oczywiscie wydarzylo sie w czerwcuu w cieply wieczor Do tego szyskie poczecia nastapily w plenerze ..