10 mitów na temat masturbacji

Masturbacja fakty i mity - czym jest? To zabawa erotyczna w towarzystwie najlepszym z możliwych, bo swoim własnym.
/ 28.03.2014 16:02

Masturbacja fakty i mity - czym jest? To zabawa erotyczna w towarzystwie najlepszym z możliwych, bo swoim własnym.

10 mitów na temat masturbacji

fot. Fotolia

Przedstawiamy 10 mitów na temat masturbacji, które blokują kobiecą seksualność. Każda kobieta, które chce swobodnie odfrunąć w kierunku radości z odkrywania swojej seksualności, powinna nauczyć się je rozpoznawać. "Po to, by móc je olać i zacząć cieszyć się seksem na swoich własnych zasadach" - jak podkreśla Joanna Keszka, ekspertka od spraw seksu i erotycznych gadżetów z Barbarella.pl.

MIT 1. Masturbacja to nie jest prawdziwy seks. Prawdziwy seks to jest to, co robi się we dwoje

Dwoje ludzi potrzebnych jest do tego, żeby było dziecko, a ile razy w życiu kochamy się w tym celu? Seks służy przede wszystkim do tego, żeby czuć się dobrze, rozładować napięcie, sprawić sobie przyjemność. Sprawianie sobie samej przyjemności jest równie dobrym sposobem, jak każdy inny.

MIT 2. Jeśli będziesz się masturbować, wyrosną ci włosy na dłoniach, albo będziesz miała olbrzymie wargi sromowe

Spuśćmy zasłonę milczenia na straszenie włosami na rękach, na szczęście to już było i miejmy nadzieje, że nie wróci więcej. Mamy przynajmniej na tyle przytomne społeczeństwo, że nie kupuje już aż takich prostackiego straszenia seksem. Co do wyglądu naszych warg sromowych, to stwierdzenie, że masturbacja może deformować części intymne jest absolutną nieprawdą. Każda kobieta ma inne wargi sromowe, jest to najzupełniej normalne, że nasze genitalia występują w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Tak samo, jak nie ma dwóch takich samych twarzy, nie ma też dwóch jednakowych damskich genitaliów. Nasz wygląd zawdzięczamy naturze, masturbacja czy jej brak nie ma z tym nic wspólnego.

MIT 3. Ludzie, którzy są w związkach nie masturbują się lub robią to tylko wtedy, kiedy partner/partnerka wyjechała. Wniosek: kobiety w zdrowych związkach nie masturbują się i nie potrzebują wibratorów

Jest odwrotnie: kobiety, które się masturbują wnoszą do związku bogactwo erotyki i nie narzekają na brak libido. To proste: im masz więcej seksu, tym nabierasz na niego więcej ochoty. I nie ma znaczenia, czy kochasz się solo, czy w duecie. Liczy się, czy masz z tego frajdę. Posiadanie własnego wibratora to znak, że zależy ci na udanym życiu seksualnym, a chyba o to też chodzi w związkach.

Kiedy kobieta czuje się dobrze w łóżku, jej partner/partnerka tylko na tym korzysta. Zawsze można też połączyć przyjemne z pożytecznym i zrobić erotyczny pokaz z wibratorem przed partnerem, czy partnerką. Jeśli mają głowę na karku, docenią ten gest, a jeśli nie mają, to po co w ogóle dla nich się trudzić? Nie ma sensu rzucać perły przed wieprze.

MIT 4. Zachowaj TO dla partnera. Jeśli się masturbujesz, coś zabierasz swojemu kochankowi

Pomysł, że twój partner zaspokoi wszystkie twoje potrzeby – seksualne, emocjonalne i duchowe, jest nie tylko nierealistyczny, ale też nie pozostawia ci wiele przestrzeni do tego, żeby być sobą. Wibrator w dłoni, to znak, że to ja kobieta, sama jestem odpowiedzialna za swoje orgazmy. Mężczyźni powinni nas wspierać, a nie wyręczać, zarówno w seksie, jak i we wszystkich innych sferach życia. W ten sposób mamy szansę żyć razem długo i szczęśliwie.

MIT 5. Jeśli się masturbujesz, to uzależnisz się od tego i nie będziesz w stanie mieć orgazmu w trakcie seksu z partnerem

Po pierwsze, kobiety często i tak nie mają orgazmów w trakcie samej penetracji. Posiadanie bądź brak własnego wibratora nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o to, że "miętolenie" zwane szumnie grą wstępną, a potem wbijanie się penisem jak młotem pneumatycznym do pochwy to za mało, żeby odkryć radość z seksu i orgazmiczny potencjał kobiet. To tyle w tym temacie. A po drugie, gdyby zabawa z wibrującym gadżetem uzależniała, to wiele kobiet (w tym ja!) musiałoby przestać wychodzić z domu. Pora ogarnąć takie brednie. Kobiety mają w życiu dużo większe problemy z palantami, którzy nie widzą świata poza czubkiem swojego penisa, niż z eleganckimi, gadżetami erotycznymi, które tylko czekają, żeby sprawić kobiecie przyjemność.

MIT 6. Masturbacja wzmacnia poczucie opuszczenia

Pożądanie to złożona sprawa, a ludzie są różni. Seks może wywoływać bardzo różne emocje. Może zdarzyć się, że poczujesz się samotna i smutna, ale także możesz odkryć radość, ekscytację i uczucie, że możesz eksplodować z przyjemności. Tak różne odczucia nie są jednak związane tylko z masturbacją, możesz je przeżywać zarówno w czasie seksu z partnerem, jak i masturbacji.

MIT 7. Masturbacja to coś, co powinno się robić za zamkniętymi drzwiami

Niektóre z nas miały szczęście mieć na tyle oświeconych rodziców, którzy zamiast zawstydzać nas i bić po łapach, kiedy przyłapali nas na masturbacji, mówili, że to w porządku, o ile nie robimy tego publicznie. Nic dziwnego, że onanizowanie się przed publicznością, jest dla wielu z nas, tak perwersyjnie podniecające :)

MIT 8. Kobiety, które zbyt często to robią są erotomankami i powinny się leczyć

Co to znaczy „zbyt często”? Na ile przyjemności chcesz sobie pozwolić? Tyle, co zmieści się w naparstku? W wannie? W oceanie?

MIT 9. Bycie fanką solo seksu to zboczenie

Może masz poczucie, że od czasu do czasu każdemu wolno podniecić się i zaspokoić solo. Jednak celebrowanie tego, przebieranie się dla własnej przyjemności, zabawki erotyczne, patrzenie na siebie w lustrze, czy wcielanie się w inną postać to przesada. Pozwól sobie odkrywać swoją seksualność w całej jej różnorodności. Przygotowuj się do seansów solo, tak jakbyś szykowała się do ważnej randki, bądź uwodzicielska, lubieżna, wyzywająca i perwersyjna. Jeśli ci to pomaga, myśl o tym, że jesteś najbardziej wyuzdaną kobietą w mieście. Dobra zabawa gwarantowana!

MIT 10. Jeśli się masturbujesz, będziesz bardziej wymagająca, będziesz oczekiwać orgazmów i życia przepełnionego seksem

A to jest akurat prawda. Żaden mit. Tym lepiej dla nas!

Tekst: Joanna Keszka, Barbarella.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/17.07.2014 22:51
chociaż zgadzam sie z tekstem jest on troche wulgarny, nie wiem czy to ktoś sprawdzal za nim to poszło na strone
/07.01.2016 16:17
Nie wiem co oznacza w artykule że jest wulgarny nie chce tu nikogo oznaczać jakby chodziło kobieta z kalendarzykiem lub z różańcem oczywiście bez urazy ale ten ktoś boi się swojego ciała lub wstydzi...
/26.01.2015 01:52
Lepiej jednak razem, jeżeli tylko można. Sex zbliża. Po co bliskości i uczucia do wibratora ? Moja kobieta przychodzi z łazienki i nie daje się przytulić - JA JUŻ PO! Myślałam, że kąpałam się tak długo, że usnąłeś .....
POKAŻ KOMENTARZE (7)