Wybór antykoncepcji w związku

Wybór antykoncepcji w związku fot. Fotolia
Sprawdź, co musisz wiedzieć
18.05.2016 16:53
Wybór antykoncepcji w związku fot. Fotolia

W czasach gdzie seks przestaje być tematem tabu a informacje o nowoczesnych środkach antykoncepcyjnych można znaleźć w internecie, wybór odpowiedniej metody zabezpieczania się przed ciążą nie powinien stanowić problemu. Badania przeprowadzone przez TNS Polska w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji" pokazują, że Polki znają wiele metod antykoncepcji ale zamiast tych wygodnych i bezpiecznych - wybierają najpopularniejsze.
 

Wybór antykoncepcji

 
Sposobów bezpiecznej antykoncepcji jest coraz więcej. Wybierając coś dla siebie pamiętaj, że środek antykoncepcyjny musi być odpowiednio dobrany do twojego stylu życia i stanu zdrowia. Wyniki badań przeprowadzonych przez TNS Polska są zaskakujące! Okazuje się, że 16 procent Polek w celu zabezpieczenia się przed ciążą stosuje tzw. kalendarzyk, który jest skuteczną formą planowania rodziny a nie antykoncepcji. Większość z nas wybiera tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy. Zaledwie 3 procent Polek korzysta z plastrów antykoncepcyjnych, przy czym 4 procent z nich wybiera antykoncepcje awaryjną - stosowaną po stosunku. Nieliczne kobiety decydują się na metodę wkładki domacicznej. 
 
Badania pokazuję, że nie jesteśmy otwarte na nowoczesne metody antykoncepcji tj.: plaster antykoncepcyjny, który jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych form zabezpieczania się przed ciążą. Poznaj zalety tej metody i wypróbuj! 
 

Zalety plastrów antykoncepcyjnych - antykoncepcja transdermalna

 
  • Posiadają najmniejsze stężenie hormonów i są tak samo skuteczne jak tabletki antykoncepcyjne.
  • Odznaczają się lepszym profilem tolerancji podczas stosowania (oznacza to m.in.: mniejsze ryzyko odczuwania bólu piersi i głowy).
  • Nie wpływają negatywnie na układ pokarmowy - przezskórna forma stosowania nie obciąża wątroby a problemy trawienne nie mają wpływu na jej skuteczność.
  • Nowoczesne plastry są przezroczyste i naprawdę niewielkie - to dyskretne rozwiązanie, niewidoczne na skórze.
  • Możesz zdecydować, gdzie go przykleisz - do wyboru masz podbrzusze, ramię lub pośladki.
  • W porównaniu do tabletek, musisz o nim pamiętać tylko raz w tygodniu - to idealne rozwiązanie dla kobiet, które prowadzą dynamiczny tryb życia i nie chcą być ograniczane codziennym przymusem przyjmowania tabletki
 

Związek i antykoncepcja 

Psychologowie i eksperci potwierdzają, że stosowanie antykoncepcji niesie za sobą korzyści psychologiczne dla związku. Decyzja o antykoncepcji w parze powinna być podejmowana wspólnie. Wpływa ona na twoje życie ale też twojego partnera. Ważne jest, żeby przed pójściem do ginekologa wspólnie z nim porozmawiać o jego aspiracjach i planach na przyszłość. Satysfakcja z wyboru antykoncepcji w związku będzie spełniona, jeżeli oprzecie ją na 4 filarach: wspomnianej rozmowie o tym, co partnerzy akceptują, a czego nie akceptują w obszarze antykoncepcji, wspólnym wzięciu odpowiedzialności za wybór określonej metody oraz konsekwencji jej stosowania, trosce o zdrowie partnerów w dłuższej perspektywie czasowej i elastyczności. 
 

Czego kobiety nie akceptują w związku? 

 
Antykoncepcja to tylko część udanego życia seksualnego w związku. Jesteś zmęczona postępowaniem swojego partnera? Nie akceptujesz jego zachowań? Porozmawiaj z nim i spróbuj wypracować kompromis, który pozwoli wam w pełni cieszyć się sobą nawzajem. Udany związek = udane życie seksualne. 
 
Akcja społeczna "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji" ma na celu uświadomienie Polkom czym są nowoczesne formy antykoncepcji. Dodatkowo przeprowadzone badania pokazują czego nie akceptujemy w związkach
Więcej informacji znajdziesz na stronie akcji "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji".