Jak wybrać antykoncepcję w związku?

Sprawdź, co musisz wiedzieć
Jak wybrać antykoncepcję w związku? fot. Fotolia

W czasach gdzie seks przestaje być tematem tabu a informacje o nowoczesnych środkach antykoncepcyjnych można znaleźć w internecie, wybór odpowiedniej metody zabezpieczania się przed ciążą nie powinien stanowić problemu. Badania przeprowadzone przez TNS Polska w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji" pokazują, że Polki znają wiele metod antykoncepcji ale zamiast tych wygodnych i bezpiecznych - wybierają najpopularniejsze.
 

Wybór antykoncepcji

 
Sposobów bezpiecznej antykoncepcji jest coraz więcej. Wybierając coś dla siebie pamiętaj, że środek antykoncepcyjny musi być odpowiednio dobrany do twojego stylu życia i stanu zdrowia. Wyniki badań przeprowadzonych przez TNS Polska są zaskakujące! Okazuje się, że 16 procent Polek w celu zabezpieczenia się przed ciążą stosuje tzw. kalendarzyk, który jest skuteczną formą planowania rodziny a nie antykoncepcji. Większość z nas wybiera tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy. Zaledwie 3 procent Polek korzysta z plastrów antykoncepcyjnych, przy czym 4 procent z nich wybiera antykoncepcje awaryjną - stosowaną po stosunku. Nieliczne kobiety decydują się na metodę wkładki domacicznej. 
 
Badania pokazuję, że nie jesteśmy otwarte na nowoczesne metody antykoncepcji tj.: plaster antykoncepcyjny, który jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych form zabezpieczania się przed ciążą. Poznaj zalety tej metody i wypróbuj! 
 

Zalety plastrów antykoncepcyjnych - antykoncepcja transdermalna

 
  • Posiadają najmniejsze stężenie hormonów i są tak samo skuteczne jak tabletki antykoncepcyjne.
  • Odznaczają się lepszym profilem tolerancji podczas stosowania (oznacza to m.in.: mniejsze ryzyko odczuwania bólu piersi i głowy).
  • Nie wpływają negatywnie na układ pokarmowy - przezskórna forma stosowania nie obciąża wątroby a problemy trawienne nie mają wpływu na jej skuteczność.
  • Nowoczesne plastry są przezroczyste i naprawdę niewielkie - to dyskretne rozwiązanie, niewidoczne na skórze.
  • Możesz zdecydować, gdzie go przykleisz - do wyboru masz podbrzusze, ramię lub pośladki.
  • W porównaniu do tabletek, musisz o nim pamiętać tylko raz w tygodniu - to idealne rozwiązanie dla kobiet, które prowadzą dynamiczny tryb życia i nie chcą być ograniczane codziennym przymusem przyjmowania tabletki
 

Związek i antykoncepcja 

Psychologowie i eksperci potwierdzają, że stosowanie antykoncepcji niesie za sobą korzyści psychologiczne dla związku. Decyzja o antykoncepcji w parze powinna być podejmowana wspólnie. Wpływa ona na twoje życie ale też twojego partnera. Ważne jest, żeby przed pójściem do ginekologa wspólnie z nim porozmawiać o jego aspiracjach i planach na przyszłość. Satysfakcja z wyboru antykoncepcji w związku będzie spełniona, jeżeli oprzecie ją na 4 filarach: wspomnianej rozmowie o tym, co partnerzy akceptują, a czego nie akceptują w obszarze antykoncepcji, wspólnym wzięciu odpowiedzialności za wybór określonej metody oraz konsekwencji jej stosowania, trosce o zdrowie partnerów w dłuższej perspektywie czasowej i elastyczności. 
 

Czego kobiety nie akceptują w związku? 

 
Antykoncepcja to tylko część udanego życia seksualnego w związku. Jesteś zmęczona postępowaniem swojego partnera? Nie akceptujesz jego zachowań? Porozmawiaj z nim i spróbuj wypracować kompromis, który pozwoli wam w pełni cieszyć się sobą nawzajem. Udany związek = udane życie seksualne. 
 
Akcja społeczna "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji" ma na celu uświadomienie Polkom czym są nowoczesne formy antykoncepcji. Dodatkowo przeprowadzone badania pokazują czego nie akceptujemy w związkach
Więcej informacji znajdziesz na stronie akcji "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji".
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 miesięcy temu
Serdecznie polecam trenera Mgr Igora Mieńkowskiego Wejdź na stronę IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D
/2 lata temu
Moim zdaniem tabletki przy stałym partnerze są najlepszym rozwiązaniem. Mi lekarz przepisał Vibin mini (polecił jako pierwsze tabletki) jeśli chodzi o system stosowania, to odpowiada mi 21+7 dzięki temu nie zapominam o kolejnej tabletce :)
/2 lata temu
Mojej koleżance Vixpo lekarz proponował. W jakim te tabletki się przymuje systemie?
POKAŻ KOMENTARZE (2)