„Żyłam w ciągłym strachu, że ktoś mnie zdemaskuje” – Mariah Carey wyjawiła, że zmaga się z ciężką chorobą

Na co cierpi gwiazda?
Marta Słupska / 8 miesięcy temu
„Żyłam w ciągłym strachu, że ktoś mnie zdemaskuje” – Mariah Carey wyjawiła, że zmaga się z ciężką chorobą fot. ONS.pl

„Przez długi czas byłam przekonana, że mam zaburzenia snu” – powiedziała Mariah w wywiadzie. Niestety, prawda okazała się dużo gorsza. Co dolega artystce?

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa?

W rozmowie w najnowszym wydaniu magazynu „People” Mariah Carey wyznała, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Taką diagnozę postawiono jej w 2001 roku. Gwiazda nie przyjmowała jej jednak długo do wiadomości i przez lata zaprzeczała, że jest chora.

Nie chciałam w to uwierzyć. Do niedawna żyłam w zaprzeczeniu i izolacji. Żyłam w ciągłym strachu, że ktoś mnie zdemaskuje. To był dla mnie ogromny ciężar. Nie mogłam już dłużej tego ukrywać. Postanowiłam poszukać pomocy i ją znalazłam. Zaczęłam się leczyć 
– powiedziała Mariah.

Choroba afektywna dwubiegunowa to zespół zaburzeń, który funkcjonuje pod różnymi nazwami, m.in. cyklofrenią i psychozą maniakalno-depresyjną. Chorzy na nią cierpiący doświadczają bowiem epizodów depresji bądź manii oraz okresów remisji, czyli braku objawów lub ich niewielkiego nasilenia.   

ChAD, bo także i takim skrótem często się ją określa, dotyka najczęściej młodych ludzi przed 35. rokiem życia, powodując nierzadko niezdolność do podjęcia pracy i rozmaite negatywne konsekwencje w zakresie życia społecznego, rodzinnego czy ekonomicznego.

Obecnie Mariah leczy się i – jak sama przyznaje – znalazła dla siebie właściwą równowagę.

Biorę leki, które wydają się być naprawdę dobre. Nie sprawiają, że czuję się zmęczona, ospała czy coś w tym stylu. W moim przypadku znalezienie właściwej równowagi jest najważniejsze 
– powiedziała.

Przeczytaj więcej o tej chorobie w naszych artykułach:
Choroba afektywna dwubiegunowa – szybka diagnoza szansą na normalne życie
Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa?

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 miesięcy temu
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!
/8 miesięcy temu
Skąd wy wzięliście te średniowieczne nazwy? Straszycie chorobą, o której nie macie zielonego pojęcia. Lepiej nie tykajcie tematów, które są wam zupełnie obce. Bardzo odrealniony "artykuł", mocno demonizujący chad. Zapomnieliście wspomnieć, że chadowcy są zazwyczaj ponad przeciętnie inteligentni, empatyczni, skuteczne leczenie nie jest wielkim wyzwaniem, a sami chorzy są w stanie normalnie funkcjonować bez jakichkolwiek objawów.