Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum jest organizacją samopomocową, niemedyczną, służącą wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi.

Ruch na rzecz kobiet z rakiem piersi w Polsce. Celem ruchu jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji do powrotu do zdrowia oraz uzyskania możliwie najlepszej jakości życia. Jednym z istotnych zadań ruchu jest zaznajamianie społeczeństwa z problematyką wczesnego wykrywania raka piersi, leczenia i rehabilitacji.

Początki społecznego ruchu na rzecz kobiet z rakiem piersi, sięgają roku 1987, kiedy to pod patronatem Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii w Warszawie oraz Obywatelskiego Komitetu Zwalczania Raka powstał pierwszy w Polsce Klub Kobiet po Mastektomii "Amazonki".

Obecnie ok. 15 tys. członkiń jest zrzeszonych w 140 Klubach i filiach, które w 1993 r. utworzyły Federację Polskich Klubów Kobiet po Mastektomii "Amazonki" z siedzibą w Poznaniu. Federacja jest członkiem międzynarodowych organizacji: "Reach to Recovery" (organizacja o międzynarodowym zasięgu, której celem jest wspieranie kobiet z rakiem piersi) i "Europa Donna" (koalicja kobiet Europy mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństw i rządów na konieczność podjęcia skutecznej walki z rakiem piersi).

 Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum prowadzi obecnie zbiórkę środków na Dom Chorych na Raka. Jeśli chcesz wspomóc tę inicjatywę przekaż 1% swojego podatku na rzecz stowarzyszenia.
Więcej informacji uzyskasz na http://amazonki.org.pl/index.php

Nawrót choroby – pozwól sobie na smutek
Nawrót choroby – pozwól sobie na smutek14 lat temu
Gdy choroba nowotworowa powraca możesz odczuwać bardzo wiele negatywnych emocji. Pozwól sobie na złość, smutek i rozczarowanie. Nie zamykaj się jednak w sobie i dziel się swoimi odczuciami z bliskimi. Czytaj więcej
Rak w genach - co robić?
Rak w genach - co robić?14 lat temu
Stwierdzono u Ciebie mutację w genach BRCA1 lub BRCA2? Nie bój się, stosując się do zaleceń możesz uniknąć zachorowania na raka piersi i raka jajnika. Czytaj więcej
Historia kobiety, która wygrała z rakiem piersi
Historia kobiety, która wygrała z rakiem piersi14 lat temu
Jak poradzić sobie z cierpieniem związanym z chorobą? Dlaczego warto poddać się leczeniu i mieć nadzieję? Czytaj więcej
Czym jest rozsiany rak piersi?
Czym jest rozsiany rak piersi?14 lat temu
Usunięcie zmienionej przez nowotwór tkanki nie zawsze oznacza całkowite wyleczenie. Aby mieć pewność, że nie nastąpił nawrót choroby i nie rozwinęły się przerzuty regularnie zgłaszaj się na wizyty kontrolne. Przede wszystkim jednak obserwuj swój organizm, bo nikt nie zna go lepiej od Ciebie. Czytaj więcej

Redakcja poleca

REKLAMA