Skromne suknie ślubne: za co uwielbiają je panny młode? Zobacz!

Panna młoda w sukni fot. Adobe Stock
Utarło się przekonanie o tym, że każda panna młoda marzy o wielkim weselu jak z bajki. Tymczasem wiele kobiet z pełną świadomością decyduje się na skromną uroczystość i równie skromny wygląd. Głównym elementem jest prosta suknia ślubna. Okazuje się, że może zadać tyle samo szyku, co ta najbardziej wystawna!
Wioletta Górecka / 02.07.2019 13:15
Panna młoda w sukni fot. Adobe Stock

Każda kobieta zgodzi się z tym, że ślub to najważniejsze wydarzenie w jej życiu (być może zaraz obok urodzenia dziecka). Nic dziwnego więc, że w dniu zmiany stanu cywilnego każda chce wyglądać przepięknie. W końcu w takim wydaniu powie „Tak”, zobaczy ją cała rodzina, a pamiątkowe zdjęcia będzie przeglądać wzruszona jako starsza pani!

Najważniejszą rolę w wyglądzie panny młodej odgrywa oczywiście suknia ślubna. Aby wyglądać szałowo, panie często wybierają mocno zdobione, wręcz fantazyjne kreacje. Sporą konkurencję robią im proste, skromne suknie ślubne. Dlaczego?

Skromne suknie ślubne – na czym polega ich fenomen?

Powiada się, że ładnemu we wszystkim ładnie. Podobnie rzecz ma się z sukniami ślubnymi. Jej fason i zdobienia w żadnym wypadku nie powinny przytłaczać twojej urody, a oczy wszystkich powinnaś skupiać na sobie w całości.

Suknia ślubna nie może więc „grać pierwszych skrzypiec”. Nie chcesz chyba, by goście zapamiętali tylko ogromne falbany, koronki, koraliki czy inne zdobienia, nie zwracając nawet uwagi na twoją fryzurę czy makijaż?

Suknia ślubna powinna być wyjątkowa, ale trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by pasowała do twojej urody i charakteru. Musisz czuć się w niej sobą, a ona powinna podkreślać to, co w tobie najbardziej wyjątkowe. Dlatego jeśli jesteś cichą, zmysłową romantyczką, suknia ślubna typu princessa zupełnie nie będzie do ciebie pasować, a efekt będzie sztuczny i przerysowany.

Krótkie, białe i piękne - cudowne sukienki ślubne w wersji mini i midi!

Fenomen skromnych sukien ślubnych polega na tym, że subtelnie podkreślają całą ciebie. Są pięknym tłem dla twojej urody, delikatności i zmysłowości. Harmonijne zgranie z fryzurą i makijażem tworzy idealną całość, a na pierwszym planie jesteś właśnie piękna ty!

Skromne suknie ślubne – na co trzeba uważać?

Skromne kreacje są zazwyczaj proste i długie, a także mają minimalną, bardzo subtelną ilość zdobień. W przypadku wyboru takiej sukienki, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału i wykończenia. Te dwa elementy bowiem przyciągną spojrzenia w pierwszej kolejności, a zdobienia (których nie ma lub są minimalne), nie odciągną wzroku.

Jeśli suknia uszyta będzie z kiepskiej lub przynajmniej średniej jakości materiału, a wykończenia nie będą staranne, całość będzie wyglądała po prostu… biednie. Na nic wówczas fryzura, makijaż i twój uśmiech, jeśli będziesz wyglądała jak w sukience po starszej siostrze czy mamie.

Zobacz także:
Piękne sukienki na ślub cywilny! Poradnik ze zdjęciami
Sukienki na wesele dla dziewczynek Bonprix - wow!

Redakcja poleca

REKLAMA