bukiet ślubny fot. Fotolia

Rodzaje bukietów ślubnych, bukiety na lato 2016

Zobacz zdjęcia najmodniejszych bukietów na wesela i wybierz coś dla siebie!
bukiet ślubny fot. Fotolia
Bukiet ślubny, czyli ozdobna wiązanka kwiatów, którą panna młoda trzyma w dłoniach w dniu ślubu, jest tak samo ważny, jak suknia ślubna, welon czy makijaż. Na przestrzeni lat ślubne wiązanki zmieniały się wraz z nowymi trendami mody. Dziś mamy wiele modeli weselnych wiązanek. Wszystko zależy od rodzaju ślubu, motywu przewodniego wesela czy gustu nowożeńców. Poznaj rodzaje ślubnych bukietów i zainspiruj się nimi. Może wybierzesz coś dla siebie?

Poznaj 60 modeli bukietów ślubnych 

Kilka słów o historii bukietu ślubnego

Początkowo panna młoda nie trzymała w dłoniach bukietu ślubnego. Zamiast tego i pan młody, i jego wybranka mieli na głowach ozdobne wianki z roślin lub kwiatów, co miało im zapewnić radość, zdrowie i płodność. W 1500 roku doszło do sporej jak na tamte czasy rewolucji w organizacji ślubów. Wianki zaczęły nosić tylko kobiety. Następnie modne stały się ozdobne korony oraz welony. W XIX wieku, za sprawą romantyzmu, pojawił się zwyczaj bukietu ślubnego, który miał być elementem dekoracyjnym.

Jak wybrać bukiet ślubny? 

Rodzaje bukietów ślubnych

Kaskada
To jeden z najpopularniejszych rodzajów bukietów ślubnych. Tworzony jest z bogatej kompozycji kwiatów, które swobodnie opadają na suknie panny młodej. Ten bukiet świetnie sprawdzi się w przypadku wysokich panien młodych.

Zobacz bukiety ślubne z białych kalii 

Nosegay

Śliczny okrągły bukiet z kwiatów, których łodygi są ze sobą połączone za pomocą ozdobnej wstążki lub krepiny to nosegay. Bukiet sprawdzi się w przypadku każdego typu suknie ślubnej. W zależności od rodzaju kwiatów może przybrać wersję klasyczną, albo bardzo nowoczesną.

 

Букет для очаровательной Виктории 👰🏼💐✨ #wedding #weedingday #эвкалипт #флористыкрд #флористика #оформлениесвадьбыкраснодар#букетназаказкраснодар #букетневесты #букетикневесты #букетсдоставкойкраснодар#букетнежности #beauty#beautyfulflowers #bmflorists #bmfloristkrasnodar #krasnodar #букетдляневесты #свадьба2016 #posy #nosegays #nosegay #нежность #любимоеделокайф#букетслюбовью #краснодарцветы#цветыкраснодар#букетыкраснодар#krasnodarcity #невеста #букет

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Цветы. Краснодар.💐 (@bmflorists)

Arm Bouquet
Długa łodyga z jednym lub kilkoma kwiatami, delikatnie układająca się na ramieniu panny młodej będzie pasował do prostej sukni ślubnej.

Zobacz, jak zorganizować wesele w odcieniach różu!

Pomander

Piękna kula z kwiatów, zwisająca na tasiemce to pomander. Będzie pasował do szczupłej panny młodej. Nie polecam ich puszystym kobietom, ponieważ okrągła kompozycja dodatkowo optycznie może je pogrubić.

 

Flower Girl's Gypsophilia Pomander #weddings #weddingday #wedding #flowerdesign #flowergirl #pomander #babiesbreath #white #whitepomander

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jane Thompson (@flowerdesignevents)

Berło
Długa, prosta łodyga z niewielkim kwiatem to nowoczesny, raczej rzadko wybierany bukiet, który pasuje do prostej sukni ślubnej, bądź do modelu empire.
Okrągła wiązanka ze stożkiem to również często wybierany bukiet. Pasuje do każdego fasonu. Szczególnie pięknie wygląda z modelem księżniczki.
 

#slub #gozdziki #kulka #kwiaty #bukietslubny #pannamłoda2016 #bellafiori #białekwiaty

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Bella Fiori (@bellafiori_pl)

Wiązanka w stylu rustykalnym
Kwiatki niczym z łąki to idealny wybór do ślubu w stylu rustykalnym. Bukiet może składać się z wielu rodzajów kwiatów. Najważniejsze, aby wyglądał na naturalny.