Rękawiczki - elegancka ozdoba kreacji ślubnej

Rękawiczki - elegancka ozdoba kreacji ślubnej
Rękawiczki są eleganckim dodatkiem stroju ślubnego panny młodej. Ostatnio nie co odeszły w zapomnienie i straciły na popularności. Salony ślubne oferują ich różne rodzaje. Są koronkowe, z elastycznej siateczki, atłasowe i jedwabne.
/ 09.08.2018 13:32
Rękawiczki - elegancka ozdoba kreacji ślubnej

Salony ślubne oferują ich różne rodzaje. Są koronkowe, z elastycznej siateczki, atłasowe i jedwabne. Ozdabiane mogą być na różne sposoby: haftem, koronką, falbankami, cekinami, perełkami, kryształkami czy koralikami. Wszystko w zależności od upodobań przyszłych panien młodych.

Rękawiczki różnią się również długością. Mogą być krótki sięgające nadgarstków a także długie poza łokieć. Panna młoda może również zdecydować się na rękawiczki z palcami, albo bez z łańcuszkiem zakładanym na środkowy palec. Przy doborze rękawiczek damskich do sukienki należy uważać, aby były kolorystycznie dobrane do sukni.

Powinny być również dopasowane do fasonu sukni ślubnej. Rękawiczki nie pasują do sukni z długimi rękawami. Z kolei idealnie nadają się do sukni z dużym dekoltem lub gorsetem.
I tak do sukni z gorsetem i dużym dekoltem świetnie będą wyglądały długie rękawiczki sięgające za łokieć.

Do kreacji bardzo skromnej najlepsze będą rękawiczki zdobione haftem, koronką. Mogą być one przyozdobione także pewnymi motywami występującymi na ślubnej kreacji.
Aby strój był utrzymany w jednym stylu, rękawiczki mogą być uszyte z tego samego materiału co suknia ślubna.

Zanim panna młoda zdecyduje się na ich wybór, powinna starannie przyjrzeć się nie tylko fasonowi sukni. Dobrze dobrane rękawiczki doskonale dopełnią całości stroju.

Redakcja poleca

REKLAMA