POLECAMY

30 najlepszych piosenek disco polo na wesele!

Teoretycznie nikt nie słucha, ale każdy je zna! Poznaj listę najmodniejszych piosenek dico polo, które powinny pojawić się na każdym weselu!
30 najlepszych piosenek disco polo na wesele! fot. Fotolia

Disco polo to popularny rodzaj polskiej muzyki. Króluje przede wszystkim w klubach oraz na weselach. Piosenki diso polo idealnie pasują do tańca, dlatego sprawdzą się na niemal każdej imprezie. Jakie hity disco polo powinny więc pojawić się na twoim weselu? Prezentujemy listę 35 najlepszych utworów!

62 propozycje piosenki na pierwszy taniec 

Nikt disco polo nie słucha, ale tekst jednak zna każdy. Historie tych, którzy próbowali zorganizować wesele bez diso polo są dobrze znane. Często kończą się jak ta, o której opowiedziała nam pani Kasia. 

Miało być bez disco polo. Tylko muzyka z lat 90. i jakieś zagraniczne hity. Już po godzinie prosiliśmy zespół, żeby jednak zagrał coś Zenka, albo nawet puścił z playbacku. Dlaczego? Bo prawie nikt nie tańczył. Ciotki, wujkowie, kuzyni - niemal wszyscy siedzieli przy stołach. A na parkiecie pustki. Gdy w tle pojawił się utwór Akcentu od razu wszyscy zaczęli tańczyć. 
- Kasia, 28 lat

30 piosenek disco polo na wesele

 1. Żono moja – Masters
 2. Bella - Masters
 3. Kochana wierzę w miłość – Akcent
 4. Prawdziwa miłość to ty - Akcent
 5. Przez te oczy zielone – Akcent
 6. Królowa jednej nocy - Akcent
 7. Gwiazda - Akcent
 8. Jesteś szalona – Boys
 9. Wolność moja jedyna – Boys
 10. Miałaś 18 lat – Boys
 11. Ostatni dzień, ostatnia noc – Boys
 12. Dlaczego ty mi w głowie zawróciłaś – Boys
 13. Lubisz to lubisz – Power play
 14. Chce się żyć – Power play
 15. Wymarzona – Mig
 16. Miód malina – Mig
 17. Dziewczyna z sąsiedniej ulicy - Mig
 18. Tylko ona jedyna – After party
 19. Ona jest taka cudowna – Piękni i młodzi
 20. Niewiara – Piękni i młodzi
 21. Kocham się w tobie – piękni i młodzi
 22. Tańczę z nim do rana - Mejk 
 23. Dotknij mnie – Mejk
 24. Niespotykany kolor oczy – Defis
 25. Weselny klimat - Ada Krawczyk 
 26. Ona tańczy dla mnie – Weekend
 27. Zabrałaś serce moje – Diadem
 28. Zakochany klaun – Diadem&Redox
 29. Żółte tulipany - Imperium
 30. Pokaż jak się kręcisz - Cliver
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/5 miesięcy temu
Ha ha. Stereotypy i subiektywna lista. Każde wesele jest inne i nie można stworzyć top listy. Każdy lubi co innego i ma inne gusta,nawet odnośnie artystów z nurtu disco polo. Poza tym 30 numerów to prawie 1/3 tego co gra się przez całą noc. Znam wesela,gdzie parkiet był pełen może na 3 numerach z wymienionych. Nie dogodzi się wszystkim, tymi samymi przebojami. Oprócz tego niektóre numery z listy mimo, iż teraz są na "topie" ... za rok będą już passe) . Byłam na weselu bez disco polo i było rewelacyjnie. Znam wesele, gdzie było tylko disco polo i było beznadziejnie. Na odwrót również bywa. Dużo zależy od ekipy, z którą się bawisz. Dobry zespół( z repertuarem baaardzo szerokim) ,czy DJ wyczuje gości i zagra to czego oczekują ludzie. Wesele udane jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy prowadzący umie stworzyć odpowiedni klimat, trafi w gusta bawiących się gości, ma charyzmę i potrafi wyciągnąć na parkiet najbardziej opornych.
/rok temu
piosenki obowiązkowe, większość chyba nie wyobraża sobie bez tego wesela. My teraz zaczynamy planować więc wszystko się przyda. Teraz myślimy nad salą i chyba wybierzemy Ibis Styles w Grudziądzu, wygląda naprawdę fajnie, a dopiero będą go otwierać więc nowiutki. Najbardziej boję się wyboru sukni, ponieważ mam w głowie jaką bym chciała i jestem ciekawa czy taką znajdę
/rok temu
wszystko kwestia gości jaki klimat lubią. nie każdy dobrze bawi sie przy disco polo (wrew temu co się wkoło ostatnio powtarza). Najważniejsze jest żeby zespoł był elastyczny i potrafił zagrać to czego goście oczekują - w ramach rozsądku oczywiście :) u nas grał Format z Łukowa i każdy odnalazł w ich muzyce coś dla siebie. mieli fajny kontakt z gośćmi. a ustalanie wszelkich list muzycznych "top" to tylko w teorii
POKAŻ KOMENTARZE (5)