Zaproszenia ślubne

Po pierwsze zaproszenia Wszyscy wiemy, jak ważne są zaproszenia ślubne. Nie każdy jednak pamięta, że pełnią one nie tylko rolę powiadomienia rodziny i znajomych o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego.
/ 23.11.2007 01:06
Po pierwsze zaproszenia
Wszyscy wiemy, jak ważne są zaproszenia ślubne. Nie każdy jednak pamięta, że pełnią one nie tylko rolę powiadomienia rodziny i znajomych o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego. Zaproszenia ślubne odzwierciedlają formalny charakter uroczystości i jednocześnie są piękną pamiątką zarówno dla przyszłych małżonków, jak i dla rodziców oraz wszystkich gości. Należy zatem dobrać je uważnie i wedle własnych preferencji. Zachęcamy zatem do odwiedzenia salonów Cartalia.Com, gdzie szeroki wybór zaproszeń i akcesoriów ślubnych pozwoli wybrać to, co najbardziej odpowiada oczekiwaniom. Znajdziecie tu kolekcje począwszy od tych urzekających elegancką prostotą, po kuszące niebanalnym wzornictwem, wykonane ręcznie z użyciem unikalnych materiałów z Włoch, Francji i Austrii. Misterne zdobienia, kryształki Svarowskiego i delikatne wstążki to coś, na co zasługuje każda Młoda Para!

Dbałość o szczegóły
Dzisiejsze uroczystości charakteryzuje coraz większa dbałość o szczegóły. Dlatego też warto wspomnieć o innych elementach oprawy weselnej, jakże ważnych, a często pomijanych.
Są to przede wszystkim eleganckie winietki na stół, dzięki którym każdy gość usiądzie na wyznaczonym dla niego miejscu. Bardzo popularne w kulturze anglosaskiej, a w Polsce jeszcze nie praktykowane, jest umieszczanie w widocznym miejscu w domu weselnym lub restauracji planu rozmieszczenia stolików z nazwiskami gości. Wówczas wszyscy wiedzą, do którego z ponumerowanych stołów mają się udać. Zdecydowanie pomaga to uniknąć chaosu i dezorganizacji podczas przyjęcia. Kolejnym ważnym elementem są karty menu, z których goście mogą dowiedzieć się, co będzie serwowane, zwłaszcza, jeśli przewiduje się dania do wyboru. Nie bez znaczenia pozostają także drobne ozdoby na stół (zawieszki na alkohol, ozdoby na kieliszki, sztućce i serwetki) oraz podziękowania za przybycie na uroczystość. Wszystko to dodaje kunsztu i elegancji każdemu przyjęciu i świadczy nie tylko o dbałości o szczegóły, ale także o szacunku Młodej Pary wobec gości.
Wszystkie z wymienionych przedmiotów, jak również albumy i pamiątkowe księgi gości, można dopasować do kolorystyki i stylistyki zaproszeń ślubnych.

Idealne przyjęcie
Czasem bywa, że przygotowania do ślubu przytłaczają Młodą Parę. Pytanie „Czy o wszystkim pamiętaliśmy?” nie opuszcza narzeczonych ani na chwilę. Dlatego, aby wszystko poszło gładko, bez żadnej wpadki i nieprzewidzianej sytuacji, polecamy książkę Peggy Post Obyczaje Ślubne... w świecie bez granic. Autorka, jako godna zaufania i ceniona specjalistka od uroczystości ślubnych, podaje wypróbowane rady, na które można liczyć podczas przygotowań i w czasie wesela, od obwieszczenia zaręczyn do kalkulacji kosztów ceremonii i przyjęcia, a nawet radzenia sobie z niezręcznymi sytuacjami (nieproszeni goście, niestosowne i niechciane prezenty, łagodne konflikty). Pokazuje ponadto, jak zorganizować wszystko w najmniejszym stresie, z największą klasą.