Bajeczne plenery, świeże powietrze, duża przestrzeń… Nie wiele organizuje się w Polsce takich wesel, więc goście zapamiętają je na długo. Wesele pod namiotem. Jakie są jego wady i zalety i gdzie najlepiej je zorganizować?
Zalety wesela pod namiotem
- Przepiękny plener: na tle zabytkowego pałacu, na łące, nad brzegiem jeziora, albo na dzikiej polanie.
- Duża powierzchnia: wesele w namiocie można zorganizować nawet na powyżej 200 osób (nie wszystkie sale na wesele są w stanie pomieścić tylu gości).
- Dowolność w dekoracji: nie wszystkie sale weselne pozwalają nam udekorować swoje wnętrza w wymarzony sposób. Z namiotem nie ma takiego problemu.
Wady wesela pod namiotem
- Brak zaplecza sanitarnego na miejscu: toalety umieszczone są zazwyczaj w budynku obok, który nie zawsze jest połączony z namiotem. W przypadku brzydkiej pogody przejście może być mało przyjemne.
- Komary, muszki i inne insekty, ale takie są uroki wesela na świeżym powietrzu.
- Marudząca rodzina: zawsze może zdarzyć się ciocia, która będzie narzekać na zimno (choć weselne namioty mogą być dogrzewane) i na trawę, która dla szpilek nie jest najlepszym podłożem (namiot ma podłogę i parkiet do tańca, ale przecież trzeba do niego przejść z samochodu).
- Wysokie koszty: jeżeli decydujemy się na samodzielne wynajęcie namiotu, musimy wówczas pamiętać także o cateringu, toaletach i zapleczu kuchennym.
Gdzie zorganizować wesele pod namiotem?
Wynajęty namiot możecie postawić na środku miejskiego rynku, albo w pobliskim lesie godząc się na wszystkie wymienione wyżej niedogodności. Zanim jednak porwiecie się na takie zadanie rozważcie jeszcze jedną opcję: wiele sal weselnych, pałaców czy dworów, które mają ogrody, z przyjemnością udostępniają je właśnie na wesele w namiocie. Organizator zapewnia wówczas zarówno namiot jak i całą infrastrukturę, a nam pozostaje cieszenie się wymarzonym weselem.