Wesele pod namiotem: wady i zalety

Bajeczne plenery, świeże powietrze, duża przestrzeń… Nie wiele organizuje się w Polsce takich wesel, więc goście zapamiętają je na długo. Wesele pod namiotem. Jakie są jego wady i zalety i gdzie najlepiej je zorganizować?
/ 31.10.2007 12:12

Bajeczne plenery, świeże powietrze, duża przestrzeń… Nie wiele organizuje się w Polsce takich wesel, więc goście zapamiętają je na długo. Wesele pod namiotem. Jakie są jego wady i zalety i gdzie najlepiej je zorganizować?

Zalety wesela pod namiotem

  • Przepiękny plener: na tle zabytkowego pałacu, na łące, nad brzegiem jeziora, albo na dzikiej polanie.
  • Duża powierzchnia: wesele w namiocie można zorganizować nawet na powyżej 200 osób (nie wszystkie sale na wesele są w stanie pomieścić tylu gości).
  • Dowolność w dekoracji: nie wszystkie sale weselne pozwalają nam udekorować swoje wnętrza w wymarzony sposób. Z namiotem nie ma takiego problemu.

Wady wesela pod namiotem

  • Brak zaplecza sanitarnego na miejscu: toalety umieszczone są zazwyczaj w budynku obok, który nie zawsze jest połączony z namiotem. W przypadku brzydkiej pogody przejście może być mało przyjemne.
  • Komary, muszki i inne insekty, ale takie są uroki wesela na świeżym powietrzu.
  • Marudząca rodzina: zawsze może zdarzyć się ciocia, która będzie narzekać na zimno (choć weselne namioty mogą być dogrzewane) i na trawę, która dla szpilek nie jest najlepszym podłożem (namiot ma podłogę i parkiet do tańca, ale przecież trzeba do niego przejść z samochodu).
  • Wysokie koszty: jeżeli decydujemy się na samodzielne wynajęcie namiotu, musimy wówczas pamiętać także o cateringu, toaletach i zapleczu kuchennym.

Gdzie zorganizować wesele pod namiotem?
Wynajęty namiot możecie postawić na środku miejskiego rynku, albo w pobliskim lesie godząc się na wszystkie wymienione wyżej niedogodności. Zanim jednak porwiecie się na takie zadanie rozważcie jeszcze jedną opcję: wiele sal weselnych, pałaców czy dworów, które mają ogrody, z przyjemnością udostępniają je właśnie na wesele w namiocie. Organizator zapewnia wówczas zarówno namiot jak i całą infrastrukturę, a nam pozostaje cieszenie się wymarzonym weselem.

slubclick.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/28.12.2015 23:08
dziwny pomysł, to już w budynkach źle? :)
/06.06.2014 14:54
Witam, również zastanawiam się nad weselem pod namiotem, macie może jakąś sprawdzoną firmę? Jedyną sensowną jaką znalazłam to Das company, ale oni tylko zajmują się sprzedażą a chciałabym porównać ceny za wynajęcie takiego namiotu. Pozdrawiam :)
/10.01.2012 20:56
ta na prawdę od zawsze myślałam o takim weselu,ten artykuł bardzo mi pomógł, lecz jednak nie zrezygnujemy z narzeczonym z wesela w plenerze..
POKAŻ KOMENTARZE (3)