Jego główne cele to:
- Popularyzacja usług konsultantów ślubnych wśród klientów,
- Działanie na rzecz najwyższej jakości usług konsultantów oraz tzw. dobrych praktyk,
- Kształtowanie jednolitego, pozytywnego wizerunku firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubów i wesel,
- Weryfikacja informacji o rynku usług konsultantów ślubnych oraz prowadzenie listy firm spełniających organizacyjne i etyczne kryteria Stowarzyszenia,
- Propagowanie etyki zawodowej,
- Wprowadzenie standardów jakości świadczonych usług.
„Do Stowarzyszenia może przystąpić każdy, kto wykaże się minimum trzema w pełni profesjonalnie zorganizowanymi przyjęciami ślubnymi i weselnymi. Będziemy także tworzyć Program dla nowopowstałych firm, aby na starcie miały wsparcie od tych, którzy działają na rynku od wielu lat” – powiedziała Katarzyna Syrówka, prezes PSKŚ.
Każda firma, która jest członkiem PSKŚ będzie umieszczona na mapie konsultantów, tak aby każdy klient poszukujących rzetelnych i sprawdzonych firm, mógł bez problemu trafić do wszystkich firm, których działalność opiera się na kompleksowej organizacji ślubów i Wesel.
W kolejnym etapie Stowarzyszenie będzie przydzielać certyfikaty członków honorowych, wydawanych dla firm współpracujących i wyróżniających się znakomitą jakością usług oraz działaniem fair play.
W każdej chwili do Stowarzyszenia mogą przyłączyć się nowe firmy. Po przejściu pozytywnej weryfikacji, każdemu członkowi przyznany zostaje odpowiedni status. Otrzymuje on także certyfikat członka Stowarzyszenia oraz zostaje umieszczony na mapie konsultantów, tak aby każdy klient poszukujący rzetelnych i sprawdzonych firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubów i wesel mógł bez problemu trafić do tych, których działalność została pozytywnie zaopiniowana przez PSKŚ.
BACKGROUNDER
1. Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych zostało założone w październiku 2007r. przez osiem firm zajmujących się profesjonalną organizacją Ślubów i Wesel. Wśród członków założycieli znalazły się firmy:
- AMP Wrocław - Agnieszka Ćwikła-Suszek,
- Beautifulday, Kraków - Justyna Czekajska,
- Beautifulday, Warszawa - Katarzyna Izabela Syrówka,
- Etiuda, Łódź - Regina Bielnik,
- Saptapadi, Katowice – Ewelina Jagoda-Jasińska,
- Sweetmoments, Poznań - Joanna Achtelik,
- Weddingtime, Trójmiasto - Beata Świtanowska,
- Wesela Czar, Warszawa - Piotr Sobolewski.
3. Struktura organizacyjna Stowarzyszenia:
Władzami Stowarzyszenia są:
- Walne Zebranie Członków – jest najwyższą władzą stowarzyszenia,
- Zarząd – jest najwyższą władzą wykonawczą.
- Katarzyna Izabela Syrówka - Prezes Zarządu,
- Justyna Czekajska - Członek Zarządu,
- Agnieszka Ćwikła - Suszek - Członek Zarządu / Sekretarz,
- Joanna Karolina Achtelik - Członek Zarządu / Skarbnik.
- Członka zwyczajnego – warunkiem uzyskania tego statusu jest pełne kompleksowe zorganizowanie piętnastu wesel,
- Członka nadzwyczajnego – warunkiem uzyskania tego statusu jest pełne kompleksowe zorganizowanie trzech wesel,
- Członka honorowego – warunkiem uzyskania tego statusu jest wyróżnianie się znakomitą jakością usług oraz działaniem fair play- dla firm zewnętrznych.
- Grupa statutowa,
- Grupa PR,
- Grupa organizacyjna,
- Grupa reklamowa.
Misją Stowarzyszenia jest wspólne działanie środowiska na rzecz wzrostu świadomości dostawców i odbiorców usług ślubnych dotyczących działalności konsultantów ślubnych, budowy prestiżu zawodu oraz propagowania jakości i etyki działania w pracy konsultantów ślubnych.
5. Cele
- Popularyzacja usług konsultantów ślubnych wśród klientów,
- Działanie na rzecz najwyższej jakości usług konsultantów oraz tzw. dobrych praktyk,
- Kształtowanie jednolitego, pozytywnego wizerunku firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubów i wesel,
- Weryfikacja informacji o rynku usług konsultantów ślubnych oraz prowadzenie listy firm spełniających organizacyjne i etyczne kryteria Stowarzyszenia.
Większość właścicieli firm kompleksowo organizujących śluby i wesela ma doświadczenie w branży marketingowej, PR oraz eventowej. Często to byli managerowie lub dyrektorzy posiadający już doświadczenie na polu organizacji różnych imprez firmowych. Nasi członkowie mogą wykazać się także doświadczeniem w logistyce, finansach, zarządzaniu projektami, czy dziennikarstwie. Dzięki temu wszyscy członkowie PSKŚ to firmy profesjonalnie zarządzane, świadczące usługi na najwyższym światowym poziomie.
Do wszystkich polskich firm zajmujących się kompleksową organizacją Ślubów i Wesel zostało wystosowane zaproszenie zachęcające do przyłączenia się do Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Z ponad 40 firm pozytywną weryfikację przeszło 23. Obecnie w skład Stowarzyszenia wchodzi 10 członków zwyczajnych oraz 13 członków nadzwyczajnych.
7. Informacje o branży:
Pierwsze firmy zaczynały swoją działalność w dwutysięcznym roku na zupełnie jeszcze dziewiczym rynku. Dopiero po kilku latach nastąpił wzmożony rozwój branży, czego wynikiem było zwiększenie świadomości społecznej i wzrost liczby klientów takich firm.
Działalność pojedynczej firmy skupia się z reguły na jednym województwie. Mimo wielu już istniejących na rynku firm branża wciąż dynamicznie się rozwija. Powodów jest wiele: każda z firm trafia do innej grupy klientów, w chwili obecnej mamy również wyż demograficzny, co przekłada się na większą liczbę osób planujących ślub. Również rozreklamowanie usług konsultantów ślubnych wśród byłych klientów procentuje teraz większymi obrotami, a co za tym idzie, rozwojem całej branży.