Spontaniczne wesele

Przyjęło się, że organizację wesela najlepiej rozpocząć ok. 1,5 roku wcześniej, kiedy sale mają jeszcze dostępne terminy, a para młoda może dokonywać wyboru z bogatej oferty. Rynek ślubny wymaga jednak podejmowania szybkich decyzji, bo na wybrany termin bardzo szybko może trafić się ktoś inny, zdecydowany od ręki zostawić zaliczkę. Żeby nie dać się zwariować planowaniu z aż takim wyprzedzeniem, szczególnie polecamy organizację wesela jeszcze w tym roku.
/ 18.02.2010 17:27

Wiele sal ma jeszcze dostępne terminy tegoroczne – zwolnione lub jeszcze niesprzedane. Jeśli para młoda lubi przełamywać konwencje, to świetnym pomysłem jest organizacja wesela w innym dniu niż sobota. Usługodawcy są skłonni udzielać rabatów, dzięki czemu można pozwolić sobie na organizację dodatkowych atrakcji, które wzbogacą przyjęcie i sprawią, że będzie ono wyjątkowe. Można również wybrać miejsce nietypowe, które nie ogłasza się jako sala weselna. Może to być zabytkowy spichlerz, budynek muzeum czy namiot.

Planowanie wesela z dwuletnim wyprzedzeniem jest dla par, które są w długoletnim związku.
Organizacja wesela w danym roku jest najlepszym wyjściem dla par, które cenią sobie spontaniczność. Szczególnie, jeśli zaręczyny odbyły się w Walentynki czy podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zakochani, pewni swoich uczuć i nie mogący już bez siebie żyć narzeczeni spokojnie mogą przygotować wesele w kilka miesięcy.

Ogrom spraw, które trzeba zorganizować w przyspieszonym tempie z początku wydaje się przeszkodą nie do pokonania, ale nie warto się poddawać.Można skorzystać z usług konsultanta ślubnego, który ma w swojej bazie danych namiary na sprawdzone firmy. Posiada również informacje o zwolnionych terminach. Z jego pomocą na pewno uda się przygotować przyjęcie nawet w kilka tygodni.

Jeśli para młoda woli działać samodzielnie, to trzeba przygotować plan spraw do załatwienia wraz z terminami ich wykonania. Planowanie należy zacząć od poszukiwania sali weselnej, w następnej kolejności trzeba zarezerwować muzykę na wesele, termin ślubu oraz fotografa i kamerzystę. Kolejnym punktem jest wybór wzoru zaproszenia i rozesłanie zaproszeń do gości.

Wesele jest jednym z ważniejszych doświadczeń w życiu człowieka, więc oczywiście warto przyłożyć się do jego zaplanowania, co nie oznacza, że trzeba iść razem z prądem i czekać na ten wyjątkowy dzień kilkanaście długich miesięcy.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni.