Pierwsza rocznica ślubu - jak spędzić ten wyjątkowy dzień?

romantyczna kolacja fot. Fotolia
Pierwsza rocznica ślubu to wyjątkowy dzień. Zanim się obejrzeliście, jesteście małżeństwem już rok! To wyjątkowa okazja, którą należy uczcić w równie wyjątkowy sposób. Jak spędzić pierwszą rocznicę ślubu? Podpowiadamy!
romantyczna kolacja fot. Fotolia
Pierwsza rocznica ślubu, zwana papierową to szczególne wydarzenie. Świeżo upieczeni małżonkowie doskonale pamiętają jeszcze wszystkie emocje, jakie towarzyszyły im w tym ważnym dniu, a ich uczucia najczęściej dalej się tak samo silne, jak przed ślubem. Jeśli nie wiesz, jak spędzić pierwszą rocznicę ślubu, koniecznie poznaj nasze propozycje i zainspiruj się nimi.

Romantyczna kolacja

Pierwszą rocznicę warto spędzić uroczyście - ale we dwoje, nie w rodzinnym gronie. Umówicie się na romantyczną kolację, tak jakbyście byli na pierwszej randce. Idźcie do jakiejś uroczej restauracji. Najlepiej, jeśli będzie to przytulny lokal, z pięknymi ozdobami, świecami i wspaniałą muzyką w tle. Nie zapomnijcie o lampce dobrego wina i pysznym deserze.

4 pomysły na romantyczną kolację 

Wieczór filmowy

Możecie też spędzić czas w domu. Przy lampce dobrego wina i pysznościach, które sami przygotujecie, miło będzie obejrzeć romantyczny film. Jeszcze lepszym pomysłem będzie seans video z waszego ślubu. Obudzicie piękne wspomnienia.

Jaki prezent podarować z okazji rocznicy ślubu? 

Wycieczka 

Wprawdzie w pierwszą rocznicę ślubu mało kto wybiera się na drugą podróż poślubną, za to wiele par chętnie wyjeżdża na kilkudniową wycieczkę, aby oderwać się od codziennego pędu i spędzić kilka chwil razem tak, jak za dawnych lat. Możecie jechać w miejsce, gdzie się poznaliście lub gdzie on ci się oświadczył. Jeśli lubicie podróże, już wcześniej zarezerwujcie hotel i ustalcie plan wycieczki.

Romantyczny wyjazd we dwoje. Gdzie pojechać? 

Aktywny wypoczynek 

Miłośnicy sportu, koniecznie powinni wybrać się na wspólny trening: na rolki, basen lub łyżwy. Jeżeli gustujecie w nieco bardziej ekstremalnych przeżyciach, pomyślcie o skoku na bungee lub ze spadochronem. Proponujemy też wyjście na kręgle, gokarty lub strzelnicę. Wspólna zabawa będzie nie tylko przyjemna, ale i zbliży was jeszcze bardziej.

Pikantne szaleństwo 

Rocznica ślubu może być też rocznicą nocy poślubnej. Pamiętaj o świecach, aromatycznych zapachach i kadzidełkach. Możesz też wybrać śliczną koszulę nocną, która rozpali wszystkie zmysły twojego ukochanego! 
 

Zobacz także:
10 prezentów na 10 rocznic ślubu - zobacz! 
Nie masz pomysłu na życzenia z okazji rocznicy ślubu? Złóż je w TEN sposób!