Pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego jest nie lada wyzwaniem dla przyszłego Pana Młodego, tym bardziej, że stanowi on niezwykły obiekt pożądania jego wybranki. Przy wyborze nie można kierować tylko tym, co nam osobiście się podoba, ale także...
/ 02.08.2007 11:04
Wybór pierścionka zaręczynowego jest nie lada wyzwaniem dla przyszłego Pana Młodego, tym bardziej, że stanowi on niezwykły obiekt pożądania jego wybranki. Przy wyborze nie można kierować tylko tym, co nam osobiście się podoba, ale także tym jaki rodzaj biżuterii preferuje dana osoba oraz jakie precjoza będą ją naprawdę zdobić. Srebro czy złoto? Złoto białe, żółte czy czerwone? Jaki styl i wielkość ma prezentować pierścionek? Jaka wielkość będzie pasować do dłoni? Jaki kamień wybrać? Od ilości pytań może rozboleć głowa.

Warto wcześniej dyskretnie dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionka nosi wybranka - w takiej sytuacji należy poprosić o pomoc jej przyjaciółkę lub siostrę, która będzie mogła przynieść jeden z pierścionków noszonych przez narzeczoną lub dokładnie go odrysować. Gdy pierścionek nie jest niespodzianką, to możemy wybrać go wspólnie lub ulec zachciankom oblubienicy. Jeśli dłoń jest drobna, to nasz wybór powinien być subtelny, jeśli większa, to pierścionek powinien być do niej proporcjonalny.

Również kamień szlachetny, który znajdzie się w pierścionku zaręczynowym jest niezwykle ważny. Najlepiej wybrać ulubiony kamień przyszłej Panny Młodej, zawierzyć kolorystyce bądź powiązaniom astrologicznym i znaczeniu, jakie niosą ze sobą poszczególne zaręczynowe "oczka". „Dla Panien Młodych urodzonych w styczniu wybrać można granat symbolizujący stałość, dla urodzonych w lutym - ametyst symbolizujący szczerość, dla Panien marcowych - akwamaryn symbolizujący odwagę, dla kwietniowych - diament symbolizujący czystość, dla majowych - szmaragd symbolizujący powodzenie, Panny Młode z czerwca powinny zostać obdarowane perłą symbolizującą zdrowie, Panny z lipca - rubinem symbolizującym miłość, a Panny z sierpnia - chryzolitem symbolizującym szczęście. Wrześniowym Pannom Młodym sprzyjać będzie szafir symbolizujący mądrość, październikowym - opal symbolizujący nadzieję, listopadowym topaz symbolizujący wierność, a grudniowym - turkus symbolizujący harmonię.”

Dobra wiadomość jest taka, że właściwy wybór pierścionka zaręczynowego oraz zachwycający bukiet kwiatów niewątpliwie zapewnią przychylność narzeczonej, a także jej rodziców. Życzę powodzenia i dobrych, przemyślanych wyborów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/06.06.2011 16:29
Właśnie jestem na etapie wybierania pierścionka. Nie zamierzam dostać pierścionka i nosić go na placu dopóki "śmierć nas nie rozłączy" jeśli po prostu, po ludzku mi się NIE PODOBA. Jestem wybredna i na wszystkie salony, jakie obeszłam ze 2 przypadły mi do gustu, więc mój mężczyzna sam raczej takiego wyboru by nie dokonał :) A skoro jesteśmy dorosłymi ludźmi i wspólnie zadecydowaliśmy o ślubie to dlaczego nie wspólnie wybierać pierścionek - przecież i tak już nie ma niespodzianki :)
/01.10.2014 16:55
współczuje facetowi takiej kobiety-materialistki...żałosna jesteś . pierścionek ma mieć przede wszystkim wartość sentymentalną dziewczyno a nie wartość kilku pensji ,z wielkim brylantem,ktorym mogłabys sie chwalic przed koleżaneczkami
/27.05.2014 20:54
A gdzie można kupic pierścionek taki jak na zdjęciu?
POKAŻ KOMENTARZE (16)